1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Travma devam ediyor, Cardozo’ya yazık ediliyor!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Travma devam ediyor, Cardozo’ya yazık ediliyor!

A+A-
 Seyircisiz oynanan karşılaşmanın ilk devresi tatsız ve tuzsuz geçti.  Topun arkasına geçme arzusundan uzak, coşkusunu kaybetmiş bir Trabzonspor izledik maçın ilk devresinde. Orta alanda ne top kazanma ne de kazanılan topu organize olarak birlikte kullanma adına hiçbir gayret yoktu. Sefa silik, Okay  hiç yok! Okay’ın eksiklerini kapatma derdine düşmüş ama yeterli olmayan bir  M’Bia! İyi niyetli ve çok koşan ama saman alevi gibi yanıp sönen bir Özer, topsuz oyunda hiç olmayan, topla da çok fazla buluşamadığından etkisiz kalan Marin! Trabzonspor orta sahası adeta virane gibi! Orta saha böyle olduğundan hücumda hiçbir etkinliği olmayan bir Trabzonspor. Öyle ki ilk devre bir tane organize atak gelişti, onda da M’Bia topu dışarı şutladı. Trabzonspor oyuncuları ilk devre her şeyini tamamlamış, ununu eleyip eleğini asmış bir görüntü içindeydi. Aykut, Mustafa, Alper, Özer dörtlüsünün iyi niyetli gayretleri yeterli olmayacaktı ve olmadı da! Rakip G. Birliği de Trabzonspor’un bu bitkin görüntüsünden yararlanarak topu rahat dolaştırdı. Topa daha çok sahip olan konuk takım eğer biraz cesaretli ve biraz daha organize olabilseydi ilk devre öne bile geçebilirdi.

Karşılaşmanın ikinci devresinde de görüntü uzun süre değişmedi. Ne zaman ki teknik heyet Cardozo ve Erkan’ı , ardından Mehmet’i oyuna sürdü, Trabzonspor rakip alanda daha fazla görünmeye başladı. Her maç olduğu gibi son 25 dakika Bordo Mavililer, oyunu yine tek kaleye çevirdiler. Koca 65- 70 dakika coşkusuz, isteksiz, amaçsız Trabzonspor yine son dilimde kenardan gelen oyuncularının da gayreti ile organize, istekli ve  hedefe varmak isteyen kararlılıktaydı. Nitekim o gol de son dakikada geldi. Trabzonspor’un ruhsal ve ekipsel görüntüsü çok düşündürücü olsa da alınan üç puan bir parça olsun sadece nefes aldırdı. Bu arada şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Arık şu Cardozo takıntısından kurtulmak gerek. Bu çocuk bu takımın bankosudur. Kişiliği  ve kalitesi ile  bunu fazlası ile hak ediyor. En akılcı gollerin sahibi olan Cardozo, gol atmadığı zamanlarda da oyun zekası, ince pasları ile Oscar'lık görüntü veriyor. Trabzonspor’un en kaliteli ayağı olan Paraguaylı golcüyü yedek soyundurmak son derece düşündürücü!

Sonuç itibarı ile görüntünün fazla değişmediği Trabzonspor’da alınan üç puana şükrediyoruz. Aşılacak yığınla sorun olduğu halen gözüküyor. Artık kongreye kadar ne çıkarsa bahtımıza diyerek kaderimize razı olacağız. Kongre sonrasını ise  kongrenin hemen ertesi sabahında konuşuruz!

Önceki ve Sonraki Yazılar