1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. TRT yönetimi Cumhurbaşkanı’nın bürokratını seçmedi
TRT yönetimi Cumhurbaşkanı’nın bürokratını seçmedi

TRT yönetimi Cumhurbaşkanı’nın bürokratını seçmedi

TRT Yönetim kuruluna seçilecek bürokratların listesi oluşturulurken 6 aday belirlendi...

A+A-

TRT Yönetim kuruluna seçilecek bürokratların listesi oluşturulurken 6 aday belirlendi. Bu adayların arasında Cumhurbaşkanlığı İnternet Yayın Müdürü Mücahit Küçükyılmaz’ın yönetime alınmaması dikkat çekti.

Bakanlar Kurulu, TRT Yönetimine aday gösterilen Cumhurbaşkanı Gül’ün bürokratını seçmedi. Daha önce de Gül’ün danışmanı Durmuş Yılmaz elenmişti.

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanlığı İnternet Yayın Müdürü Mücahit Küçükyılmaz’ı TRT yönetimine seçmedi. TRT yönetim kuruluna RTÜK Başkanı Davut Dursun’un danışmanı Hikmet İnce, TRT yönetim kurulu üyesi Coşkun Çakır ve TBMM İletişim Daire Başkanı Feridun Keşir seçildi.

RTÜK, bir süre önce TRT yönetim kurulu üyelikleri için 6 aday aday belirledi. Adaylardan birinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, diğerinin TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in, üçüncüsünün de RTÜK Başkanı Davut Dursun’un müşavir ve bürokratları olması dikkat çekti.

Bakanlar Kurulu ise 6 adaydan Dursun ve Çiçek’in bürokratlarını seçti, Gül’ün İnternet Yayın Müdürünü ise eledi. Adaylar arasında yer alan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ahmet Kalander ile Kalkınma Bakanlığı uzmanı Mehmet Atalay da seçilmedi.

Bir süre önce de, Cumhurbaşkanı Gül’ün Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Kamu denetçisi-ombudsman adayı olmuştu. Ancak TBMM’de AK Parti oyları ile Yılmaz’ın yerine eski Yargıtay üyesi Nihat Ömeroğlu bu göreve getirilmişti.