1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Trump Suudi Arabistan'da
Trump Suudi Arabistan'da

Trump Suudi Arabistan'da

Trump Suudi Arabistan'da

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump bugün ilk yurt dışı gezisini gerçekleştiriyor. Donald Trump şu dakikalarda Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad'a iniş yaptı. Son günlerde skandallarla boğuşan ABD Başkanı’nın sıkıntılı günlerde yurt dışı gezilerini iptal etmemesi, tartışmaların biraz geri planda kalması amacına yönelik olduğu yorumlarına neden oldu.

 

İlk yurt dışı ziyaretinde Donald Trump'a eslik eden eşi Melania Trump'ın nasıl bir kıyafet giyeceği merak ediliyordu. Melania Trump başı açık bir şekilde siyah ve uzun bir kıyafet ile uçaktan indi.

 

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık koltuğuna oturmasının ardından ilk kez yurtdışı seyahatine çıktı. Dün akşam Suudi Arabistan’a gitmek üzere yola çıkan Trump, şu dakikalarda ülkeye iniş yaptı. Trump’a ilk yurt dışı ziyaretinde eşi Melania Trump da eşlik ediyor. Melania Trump'ın Suud Arabistan ziyaretinde nasıl bir kıyafet giyeceği merak ediliyordu. Melania Trump başı açık bir şekilde ancak vücudunun geri kalan kısmnıı kapatacak şekilde siyah ve uzun bir tulum giydi.

 

ABD Başkanı ve eşini uçaktan iner inmez Suudi Arabistan Kralı Selman Bin ABDülaziz El Suud karşıladı. Donald Trump ve Melania Trump ile el sıkışan Kral, ABD'li konuklarıyla birlikte basının karşısına geçti. Kral Selman'a oğlu da refakat ediyor.