1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ts şampiyonluğu istiyor!
Ts şampiyonluğu istiyor!

Ts şampiyonluğu istiyor!

Devletin belgelerini hiçe sayan bir federasyon var.

A+A-

“Trabzonspor, rakiplerinin mağduriyetini değil, kendi hakkının teslimini istemektedir. Topladığımız 82 puana karşın elimizden alınan şampiyonlukla oluşan kayıpların takipçisi olacağız”

Trabzonspor Yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu’nu hedef alıp dün çok ağır ifadeler içeren bir basın açıklaması yaptı... Hem Başkan Mehmet Ali Aydınlar’ı eleştiren hem de genel anlamda atılan tüm adımların mevcut kaos ortamını körüklediğini dile getiren Bordo-Mavili kulübün ifadeleri, yep yeni bir gündem teşkil edecek cinsten oldu. İşte Trabzonspor’un tepkileri...

‘Haksız puanımız yok’

“Geçtiğimiz sezonun özellikle ikinci devresi hatırlandığında sık sık dile getirdiğimiz endişelerin ne kadar haklı olduğu yaşanan adli süreçle de ispatlamıştır. Trabzonspor’un 2010-2011 sezonunda oynadığı müsabakaların sonuçlarını saha dışında lehine çeviren hiç bir eylemi yoktur. Aldığı tüm galibiyetler kendisine yönelik engelleme çabalarına rağmen hak ettiği kazanımlardır. Trabzonspor Kulübü olarak sürecin başından beri ilgilendiğimiz konu, rakiplerimizin mağduriyetini değil, kendi hakkımızın teslimini beklemek yönündedir...”

‘Kaybın hesabı sorulacak’

“Topladığımız 82 puana rağmen elimizden alınan şampiyonluğun bize kaybettirdiklerinin bugünkü süreçten sonra her platformda takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Maddi manevi kayıplarımızın karşılığı zamanı geldiğinde tüm meşru ve hukuki zeminde mutlaka aranacaktır. Gelinen noktada tarihi bir fırsatın eşiğinde olan Türk futbolunu yönetenlerin yasaları hiç sayan bir yaklaşım içerisine girdiklerine de üzülerek şahit olmaktayız. Devletin yetkili organlarının başlattığı bu temizlik hareketine, en büyük desteği vermesi gereken  Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, maalesef ayak uyduramamıştır. Başkan Mehmet Ali Aydınlar’ın düzenlediği basın toplantısında sergilediği çelişkili tutum, en az bugünkü belirsizlik ortamı kadar Türk futbolunun önünde büyük bir tehlike olarak durmaktadır.”

‘O belgeler ne olacak?’

“Ortada belge yoksa başkanımız ve diğer yöneticilerimiz neden disiplin kuruluna sevk edilmişlerdir? Sırf Etik Kurulu’nun şike şüphesine rastladığından bahsedip, delilsizliği bahane etmek bile bu federasyonun nasıl bir çelişkiler yumağı içerisinde çıkış aradığının en bariz göstergesidir. Yaşanan bu gelişmeler, federasyona yönelik daha seçim sürecinde koyduğumuz çekincelerin ne kadar haklı olduğunu da gözler önüne sermiştir. Devletin elindeki belgeleri ve tahkikat sürecini hiçe sayan bir federasyon yönetiminin bu ülke futboluna vereceği hiç bir şey olamaz. İnancımız odur ki adalet er ya da geç yerini bulacaktır ama geciken adaletin adalet olmadığı da unutulmamalıdır.”