1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK: 8 asker yaralandı, 25 terörist öldürüldü
TSK: 8 asker yaralandı, 25 terörist öldürüldü

TSK: 8 asker yaralandı, 25 terörist öldürüldü

Şırnak ve Cizre'de düzenlenen operasyonlarda...

A+A-

 Şırnak ve Cizre'de düzenlenen operasyonlarda 8 asker hafif şekilde yaralandı, 25 terörist öldürüldü. Yaklaşık 10 bin güvenlik görevlisinin katıldığı büyük PKK operasyonuyla ilgili açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, 24 teröristin Cizre'de, bir teröristin ise Silopi'de öldürüldüğü belirtildi.

10 bin güvenlik görevlisinin katıldığı büyük PKK operasyonuyla ilgili açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, 24 teröristin Cizre'de, bir teröristin ise Silopi'de öldürüldüğü belirtildi.

PKK'nın çatışmaları şehir merkezlerine taşıması ile hükümet etkin bir mücadeleyi devreye soktu. Davutoğlu'nun gerekirse ev eve temizlenecek dediği operasyonlar Silopi, Silvan, Cizre ve Sur'da etkin bir şekilde yürütülüyor. Operasyonlar Ankara'da güvenlik birimlerinde oluşturulan merkezlerden de anlık olarak takip ediliyor.

TSK'nın düzenlediği büyük operasyondan görüntüler 1.resim

Yaklaşık 10 bin güvenlik görevlisinin katıldığı büyük PKK operasyonunun ikinci gününde öldürülen PKK'lı sayısı 25'e çıktı.

Operasyonlar kapsamında Cizre'de 6 güvenlik görevlisi yaralandı, 24 terörist öldürüldü. Silopi'de ise iki güvenlik görevlisi yaralandı, bir terörist öldürüldü. Yaralanan güvenlik görevlilerinin hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Geçtiğimiz gece 23.00'de başlayan operasyonlarda, Isparta, Bolu ve Sivas'taki komando birliklerinin yanı sıra PÖH timlerinin meskun mahallerdeki operasyonlarında JÖH timleri de yer almaya başladı.

TSK'nın düzenlediği büyük operasyondan görüntüler 2.resim

İlk gece 11 terörist

Süpürme operasyonun ilk gecesinde biri Roken kullanıcı ve biri de kanas kullanıcısı toplam 11 PKK'lı öldürülmüştü.

Şehitlerin adı verildi

Silopi'deki operasyona, Şehit Polis Muhammet Onur'un, Cizre'deki operasyona ise şehit Jandarma astsubay kıdemli çavuş Burak Demir'in adı verildi.

TSK'nın düzenlediği büyük operasyondan görüntüler 3.resim

14 generalin komutasında

Operasyonların yoğunluklu yapıldığı Sur, Cizre ve Silopi'de şiddetli çatışmalar yaşanıyor. 5 ilçedeki operasyonları 3 korgeneral, 3 tümgeneral, 8 tuğgeneral ve 26 albayın yönettiği öğrenilirken, 10 bin askerin sevk edildiği ilçelere 5 bin askerin daha sevk edileceği belirtiliyor.

7 IŞİD'Lİ GÖZALTINA ALINDI

Gaziantep Oğuzeli'de, Türkiye'den Suriye'ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve IŞİD terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen 2'si yabancı uyruklu 4 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Hatay Altınözü'nde, Suriye'den Türkiye'ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve IŞİD terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen 3 yabancı uyruklu şahıs yakalandı. Siirt Pervari'de, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen bir işbirlikçi şahıs, gözaltına alındı. Evinde yapılan aramada 2 adet av tüfeği, 1 adet dedektör ve bölücü terör örgütüne ait örgütsel döküman ele geçirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ İŞBİRLİKÇİSİ GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa Viranşehir'de, yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında şüpheli bir araçta yapılan aramada, araç içine gizlenmiş halde tespit edilen ve bölücü terör örgütüne götürüldüğü değerlendirilen 1 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, silaha ait 1 adet şarjör ve 6 adet fişek ele geçirilmiş, olayla ilgili bir işbirlikçi şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa Suruç'ta, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan dört şahsa açılan uyarı ateşi sonucunda, şahısların Suriye istikametine kaçtıkları hudut hattında yapılan aramada, 3 çanta ve 2 çuval içerisinde 7 bin 695 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.