1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK: Arşak ve Dabık'ta IŞİD'e ait 6 hedef vuruldu
TSK: Arşak ve Dabık'ta IŞİD'e ait 6 hedef vuruldu

TSK: Arşak ve Dabık'ta IŞİD'e ait 6 hedef vuruldu

TSK: Arşak ve Dabık'ta IŞİD'e ait 6 hedef vuruldu

A+A-

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca, Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Suriye'nin kuzeyindeki Arşak ve Dabık'a yapılan harekatla IŞİD'e ait 2 savunma mevzisi, 3 komuta kontrol mevzisi ve 1 verici antenin imha edildiği bildirildi.

Fırat Kalkanı operasyonunun 54. gününde muhalif nedenlerden oluşan özel görev kuvvet grubu, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği sayesinde Mare doğusundaki Gaytun ve Geylaniye mahallerinde denetimi sağladı. Arşak'ta denetimin sağlanmasına yönelik harekat sürüyor. Koalisyon güçlerinin aynı bölgeye yaptığı hava harekatlarında ise 7 IŞİD'li etkisiz hale getirildi.

IŞİD'E AİT 84 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında dün yaşanan çatışmalarda birden fazla IŞİD üyesi etkisiz hale getirildi, Özgür Suriye Ordusu'ndan 9 kişi öldü, 28 kişi yaralandı. IŞİD'e ait 84 hedef ateş altına alındı. Koalisyon güçleri ise Arşak ve Dabık'ta belirlenen IŞİD'e ait hedeflere 8 hava harekatı düzenlendi. Harekatlarda 7 IŞİD militanı etkisiz hale getirildi, 2 savunma mevzisi imha edildi. Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından dün bir mayın ve 24 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyonun başlangıcından bugüne toplam 29 mayın ve bin 180 patlayıcı etkisiz hale getirildi.