1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TS'nin eski kalecisi Hakan Arıkan'dan flaş sözler...
TS'nin eski kalecisi Hakan Arıkan'dan flaş sözler...

TS'nin eski kalecisi Hakan Arıkan'dan flaş sözler...

TS'nin eski kalecisi Hakan Arıkan'dan flaş sözler...

A+A-

Süper Lig'in 20. haftasında Trabzonspor'u konuk edecek Osmanlıspor'da  golcü futbolcu Webo ve kaleci Hakan Arıkan, antrenman öncesi, lig ve UEFA Avrupa  Ligi'nde oynayacakları maçlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

Webo, "Önümüzdeki maçların önemini biliyoruz. Zor bir dönemden  geçiyoruz. Motivasyon olarak iyi durumdayız ve ne yapmamız gerektiğini  biliyoruz." dedi.

 

Afrika Uluslar Kupası'ndan dönen Badou Ndiaye ile ofansif anlamda daha  da güçleneceklerini belirten Webo, "Diğer eksiklerimizin de aramıza katılmasının  ardından çok daha iyi olacağız." ifadesini kullandı.

 

Performanslarıyla, rakiplerinin saygısını kazandıklarını dile getiren  Webo, şöyle devam etti:

 

"Altımızda ve bizim seviyemizdeki takımların saygısını kazandığımız  için onlara karşı oynadığımız maçlar zor geçiyor. Bize savunmada daha fazla  sıkıntı yaratıyorlar. Antalyaspor maçını örnek verebiliriz. Kontrol bizdeydi  ancak son dakikalarda iki pozisyon, ikisi de gol oldu. Büyük takımlara karşı hem  daha iyi motive oluyorsunuz hem de size karşı puan almak istedikleri için  üstünüze geliyorlar. Belki bu bizim işimizi kolaylaştırıyor ama seviyemizdeki ya  da altımızdaki takımlar, 1 puan çok önemli olduğu için savunmada çok dikkatliler.  Bu da bizim işimi zorlaştırıyor."

 

UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları Yunanistan ekibi Olympiakos'a  saygı duyduklarını belirten Webo, "Bütün saygımıza rağmen önümüzde zor bir  dönemden çıkan Trabzonspor ile oynayacağımız maç var ve biz de öncelikle bu karşılaşmayı düşünüyoruz. Avrupa kupalarında oynadığımız maçlara nasıl  hazırlandıysak Olympiakos'a karşı da öyle hazırlanacağız." şeklinde görüşlerini  aktardı.

 

"Hedef, yine Avrupa kupalarına katılmak"

Başkent ekibinin kalecisi Hakan Arıkan da final oynamayı  hedefledikleri Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendiklerini, önlerinde artık iki  hedef kaldığını dile getirdi.

 

UEFA Avrupa Ligi'nde gidebilecekleri yere kadar gitmek istediklerini  belirten Hakan, sezonu ise yine Avrupa kupalarına katılacak bir dereceyle  bitirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

 

Kötü bir dönemden geçtiklerini ifade eden Hakan, şunları söyledi:

 

"Futbolda inişli çıkışlı dönemler yaşanabilir. Bu dönemi bir an önce  atlatıp çıkışa geçmek istiyoruz. Yeniden eski havamıza kavuşacağımıza, bunun da  Trabzonspor maçıyla başlayacağına inanıyoruz. Futbolun gerekliliklerini yerine getirdiğinizde sonuç da geliyor. Toparlanıp daha iyi işler yapmalıyız.  Trabzonspor bir çıkış yakaladı. Biz ise aksine kötü bir dönem geçiriyoruz. Devre  arasından sonra çok iyi bir takım oldular ama ne olursa olsun maça çıkıp kazanmak  için elimizden geleni yapmalıyız."

 

Süper Lig'de "kendilerine gelip", Olympiakos maçına moralli çıkarak  iyi bir sonuçla Yunanistan'dan dönmek istediklerini kaydeden Hakan,  "Hedeflerimizi başarmak için belli bir çıta koyduk, bunun üstüne çıkmak  istiyoruz. Kötü gittiğiniz zaman karamsarlık oluşuyor ama bunu atlatacak hem  tecrübe hem de potansiyelimiz var." diye konuştu.