1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. TÜKİYE'NİN İTİBARINA ZARAR VERİYOR!
TÜKİYE'NİN İTİBARINA ZARAR VERİYOR!

TÜKİYE'NİN İTİBARINA ZARAR VERİYOR!

Patriot bataryalarının Türkiye'ye yerleştirilmesine ilişkin İran devlet televizyonundan aktarılan bilgiye göre...

A+A-

Patriot bataryalarının Türkiye'ye yerleştirilmesine ilişkin İran devlet televizyonundan aktarılan bilgiye göre; Tümgeneral Safevi, bataryların Türkiye'de konuşlandırılmasına hem tepki gösterdi bir yandan da ABD’yi Türkiye’yi provoke etmekle suçladı.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney’in yüksek askeri danışmanı ve yardımcısı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Suriye konusunda ABD’nin Türkiye’yi kışkırtarak bölgeyi istikrarsız kıldığını iddia etti.

İran devlet televizyonunun aktardığına göre, Tahran’daki bir basın toplantısında konuşan Tümgeneral Safevi, Patriot bataryalarının Türk topraklarına konuşlandırmasına tepki gösterdi ve ABD’yi Türkiye’yi provoke etmekle suçladı.

İranlı general, “ABD, Suriye ve bölgedeki diğer ülkelere yersiz müdahalelerde bulunmaktadır ve Türkiye gibi ülkeleri kışkırtarak güvensizliği bölgeye yaymaktadır” diye konuştu.

Eski Devrim Muhafızları komutanı olan Safevi, Washington yönetiminin bölgede yarattığı güvensizliğin, gelecekte İsrail ve ABD aleyhine sonuçlanacağını savundu.