1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. TÜM KUPALARA TALİP MİYİZ ?
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜM KUPALARA TALİP MİYİZ ?

A+A-

Trabzonspor  sezonun ilk  haftasında Karabükspor   önünde  sahne aldı. Ligin ilk haftasında gördük ki  istek ve arzu var ama  takım oyunu için yeterli argümanlara  sahip olmayan bir   ekibe  sahibiz.

Daha ligin ilk haftası olduğu için  elbette  erken  yargılamak ve kesin bir kanaate  varmak  ilk bakışta  doğru olmayabilir. Zaman içersinde  bu takımın  daha iyi olmasını beklemek   ve onlara da böylesi bir hakkı vermek  gerekir mi diye  sorarsanız   ‘evet’   derim. Ancak görünen  köy  fazla kılavuz istemez. Eksikler çok! İyi niyetli ve  arzusu  yerinde oyuncular topluluğunun ne yazık ki  takım oyunu için  yeterlilikleri  beklentilerin çok altında. Savaşan ve iyi niyetle mücadele eden bir  savunmaya rağmen aynı savunmanın zaman zaman  yaptığı  pozisyon ve adam paylaşım hataları  gözlerden kaçmadı. Orta saha  da gününde bir Volkan ve Olcan ikilisi  olmazsa  evlere şenlik bir görüntü için her zaman  hazırlıklı olmak lazım. Tek umudumuz  Volkan  ve  Olcan’ın  her müsabakada  görev aldıkları sürece iyi olmaları. Aksi halde bu orta  saha  fazla bir şey üretmez.Rakip kaleye inmek bile hayal olur.  Gol noktasında ise  tamamen bir  zaaf  yaşanacak  gibi. Önlem alınmaz ise  Trabzonspor’un pozisyona girmesi de  gol atması da   zor olacak  türden. Hazırlık maçlarında bile çok zayıf rakipler karşısında biri hariç,  az  gol  atıldığı ve Karabük deplasmanında ise koskoca doksan dakikada iki kez   pozisyona girildiği  göz önüne alındığında   ‘kim hazırlayacak  ve kim atacak’ ?  sorusu  akıllarda  galiba  hep duracak!

Yeni bir sezon ve yeni umutlar. Lakin Trabzonspor taraftarı   şu ana kadar ki  takımlarından pek de  umutlu değiller. Yani onlar ,   başkanlarının söylediği gibi   ‘tüm kupalara talip bir takım’  hayali kurmaktan şimdilik uzak görünüyor. Yönetim ve teknik heyet ne yapar  ve kalan kısa sürede ne eder bilinmez ama   bir şeylerin  hem de doğru ve çabuk adımlarla  değişmesi    kaçınılmaz  olarak ortada duruyor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar