1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tunus halkı Erdoğan'ı bekliyor!
Tunus halkı Erdoğan'ı bekliyor!

Tunus halkı Erdoğan'ı bekliyor!

Heyecanlı bekleyiş...

A+A-

Tunus halkı, Başbakan Erdoğan'ın gelişinin, demokrasi ve istikrara katkı sağlayacağına inanıyor.AA muhabiri, yaşanan olaylardan sonra hayatın normale döndüğü Tunus'ta halka Başbakan Erdoğan'ın Mısır, Tunus ve Libya ziyaretini sordu.

HEYECANLI BEKLEYİŞ


Başbakan Erdoğan'ın ziyaret edeceği Tunus'ta halk, büyük bir coşku ile yarınki ziyareti beklediğini belirtirken, ziyaretin iki ülke ilişkilerine önemli katkı sağlayacağına inandıklarını anlattılar.

Türkiye'nin Mısır, Tunus ve Libya'da gerçekleşen ''Arap Baharı''na verdiği destekten dolayı memnun olduklarını ifade eden Tunuslular, Başbakan Erdoğan'ın Tunus ziyaretin kendileri için bir ''Şeref kaynağı'' olduğunu vurguladılar.

Öte yandan hayatın normale döndüğü Tunus'ta, halk Başbakan Erdoğan'ın gelişinin, demokrasi ve istikrara katkı sunacağına inanıyor.

Sokakta görüşlerini aldığımız bir Tunuslu, ''Erdoğan'a Allah uzun ömür versin, onu çok seviyoruz'' dedi.

Başka bir Tunuslu'da Başbakan Erdoğan'ı bütün Müslümanların lideri olarak gördüklerini, siyasi olarak gittiği her yerde iz bıraktığını, Filistin'e verdiği destekten de memnun olduklarını belirterek, Başbakan Erdoğan için ''Dünyada bir numara'' değerlendirmesinde bulundu.

Başkent Tunus'taki bir Türk lokantasında çalışan Tunuslu genç, Türkçe olarak Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiklerini belirterek, Erdoğan'ın Türkiye'de çok şeyler yaptığını kaydetti.

Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta yaptığı çıkışı da hatırlatan Tunuslu genç, Arap liderlerinin hiç birinin bunu başaramadığını, tüm dünyanın Başbakan Erdoğan'ı takdirle karşıladığını belirterek, ''Yola devam'' ifadelerini kullandı.