1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Tur teknesi battı: 8 ölü!
Tur teknesi battı: 8 ölü!

Tur teknesi battı: 8 ölü!

Yolcular arasında Türkler de var...

A+A-

Moskova'da içinde Türk yolcularında bulunduğu tur teknesi battı: 8 ölü

 

Moskova'da nehirde "Lastoçka" adlı gezi teknesinin bir yük gemisine çarpışması sonucunda yedi kişi hayatını kaybetti. Tekneden kurtarılan yolcular arasında iki Türk vatandaşın olduğu da iddia ediliyor.

 

Kazanın gece saat 01.00 (Moskova saatiyle) Moskova nehrinin Vorobyovo Gor güzergahında meydana geldiği kaydedildi. Gezi teknesinde toplam 16 yolcunun bulunduğu da belirtildi.

 

Haberlere göre, tekne yük gemisiyle çarpışarak üç metre suların altına gömüldü. İlk ulaşan bilgilerde tekne kaptanı dahil 10 yolcunun öldüğü iddia edilmişti.

 

Fakat ilerleyen saatlerde Rus ajansları sekiz kişinin öldüğünü, altı kişinin de kurtarıldığını belirtti. Ria Novosti haber ajansına göre kurtarılanlar arasında iki Türk de var. Kurtarılan Türk vatandaşların ismi şöyle: 1980 doğumlu Vayz Mebzat ve 1984 doğumlu Torba Kemal. Kaza sırasında bir yolcunun suya atlayarak kendisinin kurtardığı iddia ediliyor.

 

Rusya Acil Durum Bakanlığı'na ait özel ekip, bir cesete ulaşabilmek çalışmalarını sürdürüyor. Olayla ilgili Rusya Başsavcılığı soruşturma başlattı. Basında yer alan haberlerde tekne gezisi sırasında yolcuların alkol aldığı öne sürülüyor.