1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türk futbolu kaosa sürükleniyor!
Türk futbolu kaosa sürükleniyor!

Türk futbolu kaosa sürükleniyor!

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak neler söyledi....

A+A-
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, Türkiye Futbol Federasyonun futbol’da yaşanan şike iddiaları ile ilgili verdiği karara tepki göstererek federasyonun almış olduğu bu karar türk futbolunu yeni bir kaosun içine sokacaktır,bu da futbolumuz geleceği adına büyük bir tehlikedir dedi.
 divan kurulu başkanı Ali Özbak, "Türk futbolu yaklaşık 2 aydır şike iddialarıyla ilgili kaos ortamı içindedir. TFF, Etik Kurulunun raporuna dayalı olarak bunu sonlandıracağını söylüyordu beklentilerde üst düzeydeydi. Ve bu düşünce doğrultusunda trabzonspor’un haklarını savunmak için böyle bir basın toplantısı düzenlediklerini ifade etti.
Divan adına açıklamayı yapan Sicil Kurulu Sekreteri Osman Çavuşoğlu, "Ülke futbolunun yaklaşık 2 aydan buyana yaşadığı şike operasyonu belgeler ve delilerle biranönce çözüme kavuşturulması gereken TFF dün yaptığı açıklamayla kaos ortamı yaratmaya devam ediyor. Etik kurulu raporunda devam eden savcılıkça serbest bırakılan isimlerin savunmasını istemesi ayrıca muammadır. Kısacası geçmişte olduğu gibi söylem var ama eylem yok zihniyeti mi hakimdir. Trabzonspor Kurulları olarak hukuk güçlüye pabuç güçsüze elbise olmaya devam edecek mi şüphesini istiyoruz. Oysa hukuk hepimizin vazgeçilmez argümanlarından en baştan gelenidir." diye konuştu.
"Netice olarak şike sürecinin hakları her zaman yenilen kulüp Trabzonspor olmasına rağmen neden Trabzonspor bu çemberin içine çekilmeye çalışılıyor" diyen Çavuşoğlu, "Suç işleyenlerin suçlarını mı örtmeye çalışıyorlar. 4 saatlik toplantının ardından TFF futbol kamuoyunu bir kez daha sükutu hayale uğratmıştır" ifadelerini kullandı.
Çavuşoğlu, "Şuan gösterilen tutarsızlık üzerine ülke de yapılabilecek bir anketin sonuçlarını hayal bile edemiyoruz" dedi.