1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Türk Futbolu'nun üzerine karanlık gibi çöken İKİ YÜZLÜLER!
Türk Futbolu'nun üzerine karanlık gibi çöken İKİ YÜZLÜLER!

Türk Futbolu'nun üzerine karanlık gibi çöken İKİ YÜZLÜLER!

Bölgenin en büyük gazetesi konumundaki Karadeniz Gazetesi ilginç bir habere yer verdi. "Türkiye Fenerbahçe Federasyonu" kendinden beklenen kararı verdi. Trabzonspor’u hükmen mağlup sayarak yanlı tutumunu bir kez daha gösterdi.

A+A-

İşte haberin detayı:

Demirören ile Yıldırım arasındaki ittifak bir kez daha gün yüzüne çıktı. İkili Trabzonspor'un elinden ayak oyunlarıyla alınan kupayı vermemek için güç birliği yapıp, karanlık yüzlerini bir kez daha gözler önüne serdi.

TFF başkanı Yıldırım Demirören Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım arasındaki ittifak artık gün yüzüne çıktı. 2010-2011 futbol sezonunda Trabzospor'un elinden ayak oyunlarıyla alınan şampiyonluk kupasını vermemek için Yıldırım ile iş birliği içine giren Demirören yaptığı açıklama ile şike sürecinin kendileri açısıdan kapandığını ifade etmesi aslında pekte sürpriz sayılmadı.

Türk yargısı ile UEFA ve CAS’ın Fenerbahçeyi şike sürecinde suçlu bulmasına rağmen bu kararları hiçe sayan Yıldırım Demirören, “3 Temmuz süreci artık kapanmıştır. Olan oldu bitti. Bu konuyu kapatmak en iyisi. O süreç artık son buldu. Türk futbolunda cacık bile yapıldı. Şike sürecinde UEFA'nın kişlerle ilgili davaları devam ediyor. Kulüplerle ilgi konu kapanmıştır” açıklamasına Türk futbolundaki kirli ittifakın ne boyutta olduğunu da gözler önüne serdi ”

TFF ve Fenerbahçe herzamanki gibi birbirlerine gönülden bağlı olduklarını bir kez daha gösterdi. Trabzonspor'un üzerine adeta kara bir bulut gibi çöken TFF, Fenerbahçe’nin 1-0 üstünlüğü ile devam ederken 45+9. dakikada müsabaka hakemi  tarafından tatil edilen karşılaşma ile ilgli olarak, Trabzonspor’un Futbol Müsabaka Talimatı’nın 19. Maddesi uyarınca 3-0 hükmen yenik saydı. Fenerbahçe'nin ise 3-0 galip sayılmasına karar veren TFF herzamanki gibi yanlı tutumunu ortaya koydu. Sahaya kimsenin girmediği , kimsenin yaralanmadığı sadece yabancı maddenin atıltığı maçın normal şartlarda kaldığı yerden devam etmesi beklenirken, TFF’nin, Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım güdümünde yönetildiği yeniden hatırlandı.