1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Türk vatandaşı devlet babasından maaş alacak!
Türk vatandaşı devlet babasından maaş alacak!

Türk vatandaşı devlet babasından maaş alacak!

DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Baş, DP iktidarının herkesin cebine para gireceği bir dönem olacağını vurgulayarak, “Tüketim olacak. Nasıl mı? Her Türk vatandaşı devlet babasından maaş alacak. O gün Türkiye cennete dönecek. Bunların kaynağı bizde va

A+A-

Türkiye’nin kaynağı var

DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Demokrat Parti döneminin herkesin cebine para gireceği bir dönem olacağını vurgulayarak, şunları söyledi: “Tüketim olacak. Nasıl mı? Her Türk vatandaşı devlet babasından maaş alacak. O gün Türkiye cennete dönecek. Bunların kaynağı bizde var. Türkiye’nin tam 3 katrilyon dolarlık yer altı rezervi var. Bunu kıyamet sabahına kadar milletimiz harcayarak bitiremez. Batının hedefi 100 yıl içinde bunları kendi ülkesine transfer etmektir. Kaynaklardan ikincisi de devletlerin senyoraj hakkıdır. Biz uzun yıllardan beri devlet olarak bağımsız değiliz. Yani ekonomimizi kendimiz yönetmiyoruz. Senyoraj hakkını kullanması gereken devlet ecnebi devletlerden borç alıp kasasına koyuyor, buna mukabil parasını basıyor. Ne kadar borç alıyorsan o kadar sen servetini hibe ediyorsun. DP yıllık gelirimizi para olarak piyasaya sürecek. 2010 yılı gelirimizin 3’te 1’i piyasaya para olarak girecek yani 2010 yılı verilerine göre 350 milyar TL paramız piyasada dolaşımda olacak. Şu anda 35 milyar TL dolaşımda var. Bunun da 25 milyarı bankalarda, 10 milyarı senin benim cebimde. 350 milyarın olması gereken piyasada 10 milyar iş görebilir mi?”

YENİ MESAJ - BURSA

Demokrat Parti (DP) Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa’da düzenlenen görkemli mitingte yaptığı konuşmada, Türkiye gündeminin önemli başlıkları konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle AKP hükümetinin özelleştirmeler yoluyla DP iktidarları döneminde kurulan tesisleri ve işletmeleri haraç -mezat sattığını ifade eden Prof. Dr. Baş, şu dikkat çekici açıklamada bulundu: “DP iktidarları döneminde yapılan hizmetler ve kurulan tesisler; PETKİM, TELEKOM, TÜPRAŞ, SEKA, Erdemir, limanlar, havaalanları, köprüler hatırınıza ne geliyorsa mevcut iktidar döneminde satılmıştır. Hiç bir tanesi millete bırakılmamıştır. Bir babanın hayırsız evladı gibi, Demokrat Parti döneminde yapılanlarlar AKP döneminde elimizden çıktı. 12 Haziran günü bunlara Osmanlı’nın şaplağını atmaya var mısınız? Eğer bunu böyle yaparsak Allah’ın izniyle üzerimize düşeni de ifa etmiş olacağız.”

Halkın sorunlarına çare olacak iki temel eser

Kendisinin Türk milleti adına kaleme aldığı iki temel eseri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Baş, “Bir tanesi Milli Ekonomi Modeli’dir. Dünyada tam 7 iktisat kongresiyle 500 ilim adamının tartıştığı bir modeldir. Bu model sadece ülkemizi değil bütün dünyayı kurtaracak iktisadi kuralları ihtiva etmektedir. Onun için el ele verelim ittifakla vücuda getirdiğimiz bu hareketi iktidara taşıyalım. Sonra ikinci bir eser olarak ‘Sosyal Devlet Milli Devlet’i kaleme aldım. Sosyal Devlet Milli Devlet ile açlığa ve çileye son vereceğiz. Mağdur olduğumuz her şeye son vereceğiz. Merhaba zenginlik, elvada fakirlik diyeceğiz” dedi.

‘Bizden kopya çekiyorlar’

Başta CHP’nin “Aile Sigortası” ve MHP’nin “Hilal Kart” projeleri olmak üzere çok sayıda partinin Milli Ekonomi Modeli ile “Sosyal Devlet, Milli Devlet” adlı eserlerinde yer alan “tez”leri kopye ettiğine işaret eden Demokrat Parti Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, çerpıcı değerlendirmelerde bulunarak, şöyle konuştu: “Aziz Bursalılar, ‘Güzel de bunlar bu kadar yoğurdun bolluğunu nereden bulmuşlar?’ Hatırlarsanız düne kadar hep bunu söylüyorlardı. Bendeniz noter tasdikli taahhütnamelerle yola çıktığım zaman bana gülüyorlardı. Bakıyorum şu an CHP benden kopya çekmiş aynısını yapıyormuş, evlere taahhütname gönderiyormuş. Sen bu işleri bilmezsin. Sen kopya çekersin, cevabı yazarsın ama işlemi yapamazsın. MHP de öyle. Hilal Kart gönderecekmiş. Hilal Kart’la beraber milletimin karnını doyuracakmış. Sen de bu işi bilmezsin. Sen Tütün Yasası’nı çıkartan değil misin? Sen Şeker Yasası’nı çıkartan değil misin? Sen bu milleti mağdur hale getiren değil misin?”

Türkiye’yi bölmeye hazırlanıyorlar

Türkiye’de eğitimin ters düz edildiğine işaret eden Prof. Dr. Baş, KPSS’de yaşanan kopya ile YGS’deki şifre skandalalrını da değerlendirdi ve şunları söyledi: “Peki bu şifre nedir? 1.7 milyon gencin kaderiyle oynanıyor. Ondan sonra Cumhurbaşkanı çıkıyor, ‘Ben tatmin oldum’ diyor. Cumhurbaşkanı’nın, Başbakan’ın, Meclis Başkanı’nın tatmin olduğu yerde erkekse savcı tatmin olmasın. Böyle bir şey olabilir mi? Şimdi bunlar Osmanlı’nın şaplağını hak etmediler mi? 12 Haziran günü bunlara dersini vermemiz lazım. Bunu yapmazsak artık Türkiye’nin ufku görülüyor, müneccim olmaya gerek yok. İşgal güçleri hazırlıklarını yaptı, Türkiye’yi bölmeye hazırlanıyorlar. Buna ne diyorsunuz? DP işte bu kararlılıkla ‘hayır’ diyerek bunun önüne geçecektir. Ama seçim sandığında bize geçit verirseniz... Şimdi bağımsızlığımıza evet diyor musunuz? 12 Haziran akşamı Kırat şahlanacak. Kırat’ı şahlandırmamız lazım. Ampulü geçeceğiz, Kırat’ı seçeceğiz. Oy pusulasının birinci sırasında ampul var. Ampulü patlatmaya var mısınız? Nasıl patlatacağız? Kırat’ın çiftesiyle.. Mührümüzü basacağız ve inşallah DP’yi iktidara taşıyacağız.”

Kasetler gündemimizde olamaz

DP Bursa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Haydar Baş, Bursa’daki konuşmasında günlerdir Türkiye gündemini altüst eden MHP’yi yönelik kaset skandallarını da değerlendirdi. “Kasetler bizim gündemimizde asla olamaz” diyen Prof. Dr. Baş, şöyle konuştu: “Çünkü biz bu işi yapanların çok yanlış yaptıklarına kaniyiz. Medeniyetimizde zina diye bir fiil vardır, bunun ispatı için tam dört tane şahit gerekir, dört şahidin ispat ettiği bir konuyu dedikodu malzemesi yaparak, bir takım kasetler çıkartarak bunu izah etmeye çalışmak alçaklıktır. Biz bunun tamamen karşısındayız. Bir insanın hele bir Müslümanın aile mahremiyetine hiç kimse müdahale edemez. Adam diyor ki, ‘Bu benim hanımımdır’, sen kalkıyorsun internet sitelerinde yayınlıyorsun. Allah senin belanı versin! Memleketimizin siyasi makamlarına sahip olmak isteyenler bunu vesile kılarak propaganda malzemesi yapıyorlar. Yuh olsun size, delikanlıysanız ortaya çıkıp fikirlerinizi söyleyin, millete tek tek anlatın. Sevgili Bursalılar oyunlar çok ama bunu derken MHP’yi müdafa ettiğimi zannetmeyin. Zira onları da koruyup kollayacak olan DP’dir.”