1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Turkcell'e Uluslararası Ödül Yağmuru!
Turkcell'e Uluslararası Ödül Yağmuru!

Turkcell'e Uluslararası Ödül Yağmuru!

Çıtır çıtır ödül aldılar...

A+A-
 Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu.. “ContactCenterWorld.com”un “2011 Top Ranking Performers” ödüllerinde birden fazla kategoride ödülleri topladı.  “En iyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Performans Gelişimi Programı” kategorilerinde güçlü rakiplerini geride bırakarak EMEA bölgesi birincisi olan Turkcell Global Bilgi, “En İyi Teknoloji İnovasyonu” kategorisinde de ikincilik ödülü aldı.
 
Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en prestijli organizasyonlarından ContactCenterWorld.com’un düzenlediği ve sektörün en iyilerinin seçildiği   “2011 Top Ranking Performers” ödüllerinde “En İyi Çağrı Merkezi” ve“En İyi Performans Gelişimi Programı” kategorilerinde birincilik, “En İyi Teknoloji İnovasyonu” kategorisinde ise ikincilik ödülü alarak Almanya, İrlanda, Yunanistan Portekiz gibi ülkelerden katılan güçlü rakiplerini geride bıraktı.
 
İngiltere’nin başkenti Londra’da 8 Temmuz 2011 Cuma günü düzenlenen törenle dağıtılan ContactCenterWorld.com ödüllere uzanan süreçte, dünyanın önde gelen kurumları çeşitli kategorilerde çok sayıda kritere göre değerlendirmeye tabi tutuluyor. Turkcell Gobal Bilgi’nin birincilik ödülü aldığı “En İyi Çağrı Merkezi”kategorisinde katılımcı firmalar müşteri ilişkileri yönetimi, müşteriye sunulan hizmet ve servisler, çağrı merkezinin (çalışan memnuniyeti, hedeflerin gerçekleştirilmesi gibi konulardaki) performansı ve hedeflerinin yanı sıra, çağrı merkezinin kapasitesine göre değerlendirildi.
 
Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan alınan ödüllerle ilgili yaptığı açıklamada; “Şirketimizin uluslararası açıdan son derece saygın bu ödülleri almış olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde, bu ödülleri almamızı sağlayan kriterlerde gösterdiğimiz başarıyı artırarak sürdürmeyi ve ülkemize yeni ödüller kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
 
 “En İyi Performans Gelişimi Programı: Superonlar
Turkcell Global Bilgi, “En İyi Performans Gelişimi Programı” kategorisindeki birincilik ödülünü Turkcell Superonline operasyonları için hayata geçirilen “Superonlar” projesi ile  kazandı.  “Superonlar” hızla büyüyen Turkcell Superonline operasyonlarında kalitenin de hızla artmasını sağlayan bir gelişim programı olarak oluşturuldu. Bu proje ile müşteri sorunları çok daha hızlı çözüme ulaştırılarak, müşteri memnuniyetinin artması da sağlandı. “İnsan kaynakları gelişim merkezi”, “Müşteri hizmetlerine özel teknolojik uygulamalar” ve “Kaliteli hizmet anlayışı” başlıkları altında birçok aksiyonun alındığı bu proje bir yılda tamamlandı. Projenin en dikkat çekici yanı, çalışanların kendileri ile özleştireceği “Superonlar” markasının yaratılmasıydı. Markanın her türlü ofis malzemesi ve ortamda yer alması gibi geleneksel görsel bütünlüğün yanı sıra kendi futbol takımı, hatta sosyal ağı gibi farklı uygulamaların hayata geçirilmesiyle birlikte “Superonlar” ruhu her geçen gün daha da fazla hissedilir hale geldi.
 
“Superonlar” programı kapsamında çalışanlar bireysel bazda prim, ek izin ve hediye çeki, grup bazında ise çeşitli sosyal etkinliklerle ödüllendirilirken, buna paralel olarak 100’e yakın teknik ve genel beceriye yönelik konuda, 40 bin saate yakın eğitim sunuldu. Yetkinliklerini geliştirici bu yatırımlar sayesinde çalışanların hem kalpleri hem de zihinlerinde iz bırakacak kazanımlar elde edildi. “Superonlar” ile hedefler başarıyla gerçekleştirilirken, hizmette kalite ve verimlilikte de artış sağlandı Böylelikle hem çalışanların hem de müşterilerin memnuniyeti sağlandı. 
 
 
Her yıl dünyada ilk üçe girmeyi başaran Turkcell Global Bilgi, geçen yıl ContactCenterWorld’un “2010 Top Ranking Performers” ödüllerinde “En İyi Telesatış” kategorisinde hem dünya hem de EMEA bölgesi birincisi olmuştu.
 
 
Turkcell Global Bilgi yaklaşık 50 milyon kişiye hizmet veriyor
Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Turkcell Global Bilgi, Türkiye’de 9, yurtdışında ise 3 çağrı merkezi olmak üzere toplam 12 ayrı bölgede 5500 masa kapasitesiyle hizmet veriyor. 500’ü yurtdışında olmak üzere toplam 7500 kişiye istihdam; Türkiye’de 50 milyon, Ukrayna ve Belarus’da ise 10 milyondan fazla kişiye katma değerli hizmet sağlamaktadır.
 
 
ContactCenterWorld.com “ Top Ranking Performers” hakkında
Çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olan “ContactCenterWorld.com”un, sektörün en iyilerini belirlemek üzere düzenlediği yarışmanın dünya finalleri “Top Ranking Performers” olarak adlandırılıyor.
 
Contactcenterworld.com her yıl, dünyanın en iyi çağrı merkezlerini belirlemek üzere iki aşamalı bir yarışma gerçekleştiriyor. Dünyayı AMERICAS, APAC ve EMEA olmak üzere üç ayrı bölgeye ayıran Contactcenterworld.com, birinci aşama olan kıta finallerinde bölgelerin en iyi çağrı merkezlerini belirliyor. Kıta finallerinden başarıyla çıkan çağrı merkezleri de, dünya finallerinde 9 ayrı kategoride “dünyanın en iyisi” olmak üzere mücadele ediyor. Dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak görülen yarışmaya, her yıl binin üzerinde firma katılıyor.