1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Türkiye güne acı haberler uyandı!
Türkiye güne acı haberler uyandı!

Türkiye güne acı haberler uyandı!

Katliam gibi...

A+A-

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile tanker çarpıştı. Kazada 15 kişi yaşamını yitirdi.

Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde süt tankeri ile tarım işçilerini taşıyan kamyonetin çarpıştığı kazada 15 kişi öldü 2 kişi yaralandı. Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, 15 tarım işçisinin hayatını kaybettiği kazayı gözyaşları içinde anlattı. Olay yerine gittiğinde yaralıların çığlıklarını duyduğunu dile getiren Öz, hayatını yaprak toplayarak kazanan işçilerin geride kalan yakınlarına da sabır diledi.

ASMA YAPRAĞI TOPLAMAYA GİDİYORLARDI

Kaza bugün saat 05.30 sıralarında Gölmarmara'ya bağlı Hacıveliler Köyü yakınlarında meydana geldi. Bir süt tankeri ile bağa asma yaprağı toplamaya giden tarım işçilerini taşıdığı belirtilen kamyonet çarpıştı.

ŞERİT İHLALİ YAPTI

Tankerin şerit ihlali yapması nedeniyle meydana geldiği belirtilen kazada, büyük bölümü kadın olan ve kamyonetin kasasında bulunan tarım işçisi olan 15 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı.Tanker şoförünün ise kazadan sağ kurtulduğu öğrenildi.

Kazanın haber alınmasının ardından olay yerine ambulans ve cenaze araçları sevk edildi. Jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

BELEDİYE BAŞKANI GÖRDÜKLERİNİ AĞLAYARAK ANLATTI

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, NTV yayınına bağlanarak kazayı anlattı, Öz bağlantı sırasında gözyaşlarını tutamadı:

"Kaza saat 5.30 sıralarında oldu. Çökelek mahallesinden, sahurda kalkarak bağ yaprağı toplamak için yola çıkıyorlar. Açık kasa kamyonetteler ve karşı taraftan gelen süt kamyonu biçiyor. Galiba kamyonun şoförü uyumuş. 15 kişi o anda ölüyor, 2 yaralı var ve hepsi genç."

"ÖLÜM YOLU"

"Bu yol dar ve problemlidir. Yıllardır sıkıntı yaşıyoruz ve inşaat halen devam ediyor. Yılan hikayesine döndü bu iş. Devlet büyüklerinden bir an önce bu inşaatın bitirilmesini istiyoruz. 1 yıl içinde 10 - 15 kaza oldu ve 20'nin üzerinde kayıp var. Bu yol ölüm yolu olmuştur..."

"O İNSANLARIN BAĞIRIŞLARINI, ÇIĞLIKLARINI DUYDUM"

"Bu yolda trafik yoğunluğu oldukça çok fazla, 24 saatin içinde 10 binin üzeirnde araç geçiyor. Yıllardır söylüyoruz yolun bitirilmesini ama geç kalınıyor. Çok üzgünüm. O insanların bağırışlarını, çığlıklarını duydum. Allah yardımcısı olsun geride kalanların, mekanları cennet olsun... Sabahın bir vakti çıkıp da yaprak toplamaya giden, günde 40-50 liraya geçinen insanlar bunlar."