1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Türkiye Rekoru Kırdı!
Türkiye Rekoru Kırdı!

Türkiye Rekoru Kırdı!

Yarı Finale Yükseldi...

A+A-

Kadınlar 100 metre engelli yarı finalinde Türkiye'yi temsil eden Nevin Yanıt, finale yükseldi.Londra Olimpiyatları'nda, kadınlar 100 metre engelli yarı finalinde piste çıkan Nevin Yanıt, 12.58'lik derecesiyle Türkiye rekoru kırarak finale kaldı.

 

Kadınlar 100 metre engelli yarı finalinde piste çıkan Nevin Yanıt, 12.58'lik derecesiyle serisinde ikinci oldu. Milli atlet böylece Olimpiyat öncesi koyduğu 12.58 hedefini gerçekleştirmiş oldu.

 

Üçüncü ve son yarı final serisinde piste çıkan milli atlet, çıkıştan sonra hız almakta zorlansa da ilk ikiye girmeyi başardı. Kellie Welles'a cevap veremeyen Nevin, Kanadalı Phylicia George'un tehdidine rağmen finale yükseldi. Nevin'in 12.58'lik bu derecesi ayrıca Türkiye rekoru olarak kayıtlara geçti.

 

İlk seride Fransız Reina-Flor Okori hatalı çıkışın ardından diskalifiye edildi. Bu seriyi ABD'li Dawn Harper 12.46 yaparak kişisel en iyi derecesiyle birinci sırada bitirdi. Beate Schrott da ikinci olarak finale yükseldi.

 

İkinci seride ise iki yıldız vardı. Sally Pearson inanılmaz iyi çıkış yaptığı yarışta 12.39'luk derece ile ipi ilk göğüsleyen isim oldu. Avustralyalı yıldız, yılın en iyi derecesine imza attı. Seride ikinciliği ise Jessica Zelinka, 12.66 ile elde ederek finale çıkmayı garantiledi. ABD'li yıldız Lolo Jones ise, 12.71 ile en iyi iki üçüncüden biri oldu final gördü.

 

100 metre engelli finali bu akşam 23.00'te koşulacak.