1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye Terör Şehitlerini Uğurluyor!
Türkiye Terör Şehitlerini Uğurluyor!

Türkiye Terör Şehitlerini Uğurluyor!

Törene devletin zirvesi ve binlerce vatandaş katılıyor...

A+A-

Gaziantep'te terör şehitleri uğurlanıyor. Törene devletin zirvesi ve binlerce vatandaş katılıyor.Gaziantep'te önceki gün PKK'nın bomba yüklü aracı infilak ettirmesiyle 4'ü çocuk 9 kişi yaşamını yitirdi. Terör şehitlerinden 3'ü dün son yolculuklarına uğurlandı. 6 kişi için Gaziantep'te tören düzenleniyor. Törene devletin zirvesi ve binlerce vatandaş katılıyor.

 

Törene devletin zirvesi de katılıyor. Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'ne ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geldi. Bahçeli'den sonra sırayla CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tören alanında yerini aldı.

 

Dün Gaziantep'te 12 yaşındaki Sena Büyükkonuk'un cenazesine katılan, küçük kız için gözyaşı dökerken annesinin vefat ettiğini öğrenen ve acısı ikiye katlanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de camide hazır bulundu. Şahin'in ayakta zor durduğu ve sürekli ağladığı görüldü. CHP lideri Kılıçdaroğlu, camiye gelince Bakan Şahin'in yanına gitti, başsağlığı dileyerek taziyelerini iletti.

 

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da Bakan Fatma Şahin'e başsağlığı diledi. Bakan Şahin'e sarılan Emine Erdoğan da gözyaşlarına boğuldu.

 

Bakan Fatma Şahin'in çocukların tabutlarını göstererek yanındakilere ''Baksana ne kadar küçük'' dediği görüld