1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye'nin En İyi 10 Belediyesi!
Türkiye'nin En İyi 10 Belediyesi!

Türkiye'nin En İyi 10 Belediyesi!

Trabzon En İyiler Listesinde 4.Oldu...

A+A-

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezinin yaptığı bir çalışmaya göre Türkiye'nin en başarılı 10 belediye başkanı tespit edildi.

 

Buna göre, Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba birinci olurken, Malatya 2, Denizli 3, Trabzon 4, Aydın 5, Balıkesir 6, Bolu 7, Nevşehir 8, Erzincan 9 ve Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan ise 10. sırada yer aldı.

 Balıkesir Belediye Başkanı İsmail OkAğrı Belediye Başkanı Hasan ARSLAN , Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin belediye başkanlarının performanslarını değerlendiren araştırmasında il belediye başkanları sıralamasında 10. sırada yer aldı.

 

Türkiye'nin Büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek adına gerçekleştirilen araştırmada Türkiye genelinde "En Başarılı İl Belediye Başkanları" belirlendi.

 

Saha çalışmasının 2 Nisan - 20 Mayıs 2012 tarihleri arasında tamamlandığı belirtilen araştırmada, "Genel olarak düşündüğünüzde mevcut belediye başkanınızın çalışma performansından memnun musunuz?" sorusu soruldu. Türkiye'de en başarılı belediye başkanları içerisinde Ağrı Belediye Başkanı memnuniyet sıralamasında 10. sırada yer aldı. Araştırmanın 6 ayda bir periyodik olarak düzenlendiği ve toplam 45.122 denek "Yüz yüze görüşme yöntemi" ile cevap verdiği belirtildi. 31 ilde toplam 386 noktada gerçekleştirilen araştırmanın yüzde 25'i, kır özelliği taşımakta olan ilçe ve köy merkezlerinde gerçekleştirildiği bildirildi.

 

Bu araştırmaya göre ilk 10'da yer alan Belerdiye Başkanları şunlar:

"Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Trabzon Belediye Başkanı Fevzi Gümrükçüoğlu, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Afyon Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun."oldu.