1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Türkler'in değil UEFA'nın sayesinde'
'Türkler'in değil UEFA'nın sayesinde'

'Türkler'in değil UEFA'nın sayesinde'

Fenerbahçe'nin yerine Avrupa Ligi'ne katılan APOEL'de basın sözcüsü Haciliasi konuştu.

A+A-

"Türkler'in değil UEFA'nın kararı sayesinde Avrupa'da olacağız. Fenerbahçe dikkat etseydi de ceza almasaydı" dedi.

Fenerbahçe, Avrupa Ligi'nde men edilince play-off'ta elenen takımlar 13.45'teki kura öncesinde aralarında

kura çektiler. Kurada APOEL çıktı ve böylece turnuvaya katıldı. Güney Kıbrıs Rum Kesimi ekibinin basın sözcüsü Panikou Haciliasi gazetemize konuştu. "Şampiyonlar Ligi ön elemesinde ve Avrupa Ligi play-off'unda elendik. Bu kurayı çekmeseydik kötü olacaktı. Ancak bir Türk takımının, Fenerbahçe'nin sayesinde değil, UEFA'nın kararıyla kupada yer alacağız. Fenerbahçe dikkat etseydi de ceza almasaydı. Şimdi ise Trabzonspor ile eşleşmek, onları elemek istiyoruz" dedi.

AŞIRI MİLLİYETÇİLERİN TAKIMI

APOEL, Bordo-Mavililerle 2006-07 sezonunda Avrupa Ligi 2. eleme turunda eşleşmiş, 0-1 ve 1-1'lik skorlarla temsilcimize elenmişti. Haciliasi bu ifadeleri kullansa da, APOEL ülkede aşırı milliyetçi kesimin takımı olarak biliniyor. Taraftarları bazı maçlarda KKTC bayrağı yakıyor. Böyle bir profile sahip bir camianın Fenerbahçe'nin menedilmesiyle turnuvaya katılması ise dikkat çekiyor.

Rumlar ile fark çok

Kurada Rum takımının çıkması UEFA sıralamasını akıllara getirdi. Çünkü ülkelerin gönderecekleri takımların niceliğini ve niteliğini sıralamadaki yerleri belirliyor. Şu an için korkulacak bir şey yok; Rumlar ile aramızda çok fazla puan farkı var. Farkın açılmasına Fenerbahçe'nin geçen sezon Avrupa Ligi'nde yarı final oynaması, Galatasaray'ın da Devler Ligi'nde çeyrek final görmesi önemli katkı sağlamıştı.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ