1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler
Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler

Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler

Üç bin kasa hamsiyle limana döndüler

A+A-

Karadeniz'in Sinop  açıklarında bir gecede 3 bin kasa hamsi avlandı

 

Sinop'ta denize açılan balıkçılar, limana 3 bin kasa  hamsiyle döndü.

 

Olumsuz hava şartları nedeniyle hamsi avının azalması ve artan  fiyatların ardından, limana 3 bin kasa hamsiyle dönen balıkçılar tezgahları  şenlendirirken vatandaşları da sevindirdi.

 

Akliman mevkisine yanaşan teknelerden boşaltılan hamsilerin bir kısımı  kentteki tezgahlarda satışa sunuldu, diğer kısmı ise kamyonlara yüklenerek farklı  şehirlere gönderildi. Limana gelen bazı vatandaşlara da ücretsiz hamsi dağıtıldı.

 

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak,  yaptığı açıklamada, sezon sonuna yaklaştıkları bir dönemde avlanan  hamsi miktarının balıkçıları mutlu ettiğini söyledi.

 

Bölgede hava şartlarının birkaç gündür olumlu seyrettiğini ifade eden  Bayrak, "Balıkçılarımız İnceburun açıklarında güzel avcılık yaptılar. Çok şükür  limana da binlerce kasa hamsiyle döndüler. Sezon sonuna yaklaştığımız bir dönemde  avlanan hamsi miktarı balıkçılarımızı mutlu etti." dedi.

 

Hamsi bol olunca fiyatların da düştüğünü vurgulayan Bayrak, Sinop'ta  hamsinin kilogramının 10 liradan satılmaya başlandığını kaydetti.