1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Uçakta idrarlı rezalet!
Uçakta idrarlı rezalet!

Uçakta idrarlı rezalet!

ABD’nin low-cost (ucuz maliyetli) havayolu şirketlerinden JetBlue Havayolları’nın 47 sefer sayılı Airbus 320 tipi uçağına binen yolcuların seyahati kâbusa dönüştü.

A+A-

 Yolcular şoke oldu… Geçtiğimiz cuma günü Alaska’dan Portland’a giden uçağın inişine 30 dakika kala 27 yaşındaki Jeff Rubin’in yaptıkları nedeniyle yolcular hayatlarının en kötü günlerinden birini yaşadı.

Uykusundan uyanarak önündeki ve etrafındaki koltukta oturan yolculara doğru idrar yapmaya başlayan ABD’li Rubin, herkesi şoke etti. Önündeki yolcuların üzeri ve koltuklar ile bagajlar idrarla kaplanırken, aşırı alkolün de etkisiyle Jeff Rubin yere düştü.

Çığlıklar kabini inletirken durumu kabin ekibinin bildirmesi üzerine kokpit ekibi, inişte uçağa güvenlik görevlisi istedi. Uçak, Portland Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra yaptıkları nedeniyle Rubin gözaltına alındı. Sarhoş yolcu kefaletle serbest kalırken uçak sıkı bir dezenfekteden geçirildi.

Benzer bir olay, Türk Hava Yolları’nın 6 yıl önce İstanbul-Hong Kong seferini yapan uçağında da yaşanmıştı. Aşırı alkollü yabancı uyruklu bir yolcu, yolcuların şaşkın bakışları arasında uçağın koridoruna idrarını yapmıştı.