1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. UEFA KARARI KİMLERİ GÖTÜREBİLİR ?
UEFA KARARI   KİMLERİ  GÖTÜREBİLİR ?

UEFA KARARI KİMLERİ GÖTÜREBİLİR ?

TRANSFERDE NASIL BİR YOL İZLENECEK?

A+A-


ŞENER GİDEBİLİR


Trabzonspor Başkanı Sadri Şener için   eski  bakan Faruk Özak’ın  kredisinin bittiği ileri sürülürken , önceki  gün başbakan  Erdoğan’la yaptığı görüşmede istediğini alamayan Sadri Şener’in keyfinin hayli kaçık olduğu biliniyor.  Şener’in UEFA kararını beklediği   ve UEFA’nın Türk takımlarını  Avrupa’ya almaması  halinde istifa edeceği ileri sürülüyor. Şener’i  ekonomik borcun yanı sıra  parasızlıkta  köşeye sıkıştırmış gözüküyor.


PARA YOK !

Trabzonspor kulübünden alınan bilgiye  göre  Şener yönetimine akıtılan  para musluklarının da bir yerlerden kesildiği ve  vananın  kısıldığı öğrenildi.  Şener’i  köşeye sıkıştırmayı amaçlayanların bu hamlesi ile  Trabzonspor’un   ekonomik darboğazda olduğu biliniyor. Hatırlanacağı  gibi  geçen hafta Egemen’e ödenmesi gereken   290 bin liralık taksit  için  kulübe icra  gelecekken,   son gün kişisel ilişkiler kullanılarak Ufuk Özerten aracılığı ile   federasyondan  300 bin lira zor   alınmıştı.

TRANSFERLER!


Trabzonspor ‘da  Şener’in istifaya zorlanması ve istifa etmesi durumunda  Asbaşkan Nevzat Şakar’ın  Aralık ayına kadar  dümenin başına geçeceği  ve transferi  Güneş’le birlikte ve küçültülmüş  bir anlayışla yapacağı  belirtiliyor.  Şakar’a  dışarıdan Özak ve  bazı çevrelerinde yardımcı olacağı  söyleniyor.  Buna göre;  Avrupa yasağı gelmez ise  Brozek kardeşler ile Glowacki ve  Henripe  gibi isimlerin  elden çıkarılması planlanıyor.  Ancak Avrupa  defteri kapalı olursa ; Burak Yılmaz’da  gidişata  göre elden çıkarılacak.  Yine  UEFA’nın Avrupa   yasağı gelirse  yönetimin,   elindeki her yabancı için tekliflere açık olup     yol vereceği  belirtiliyor. Ancak maliyetleri düşük olanları   ise elde tutulacak. 


DIŞ TRANSFER

Bordo mavililer  dış transferi de   UEFA kararına göre verecek .  Avrupa’ya çıkış olursa  biri stoper olmak üzere  yurt dışından  iki yabancı transferi yapılacak. Olmazsa   Beşiktaşlı  Sivok ismi gündemde. Ayrıca yurt içinden  Yasin , Soner ,  Çağlar Birinci, Alper Potuk ve  Bucasporlu  A. Kadir  gündemin başını çekiyor.  Bank Asya’ya çıkan 1461 Trabzon  pilot takımı da  düşünülerek   eğer  UEFA yasağı gelirse   genç ve gelecek vaat  eden oyunculara yönelinecek.