1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ''UEFA neden karışıyor diyorlar''
''UEFA neden karışıyor diyorlar''

''UEFA neden karışıyor diyorlar''

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü maçı sonrası rakibinin durumunu yorumlarken, TFF'ye direkt; Fenerbahçe'ye üstü kapalı mesajlar gönderdi..

A+A-

Şenol Güneş:  “Lig bir maraton, kayıplar size pahalıya mal oluyor. Karabük’te kaybedilen bir 3 puan var, ki kazanmamız gereken maçtı. Bu maçta da olabilir, başka maçlarda da. Puan kaybedince olumsuzluklar daha fazla oluyor. En sağlıklı kadroyla çıkmaya çalışıyoruz, bugün de oyuncularım ciddiye alarak oynadılar. Saha zemini el verdiğince iyi pas yaptılar, zemin bizi soğuktan fazla etkiledi. Sabırla pas yaptık, rakip de gücü oranında kendi alanında kalarak gol yememeye çalıştı. Golü bulduk, sabırlı oynadık, hak ettiğimiz bir galibiyetti. Güç dengesi bizim tarafımızdaydı, favori takımdık, oyun disiplini takım oyunu ve ciddiyet farklı skoru getirdi”. 


-UEFA neden karışıyor diyorlar..- 

“Ankaragücü’nü tebrik mi etmek lazım, eleştirmek mi lazım bilemiyorum. Zaman zaman söyleniyor ‘UEFA neden karışıyor’ diye, bence TFF’nin de karışması lazım. Kulüplerin yapısındaki dengesizlik ligi etkiler. Sezon başında çok iyi ekonomi durumdayken, bugün ekonomik olarak zaaf yaşaması ligi etkiler. Buna izin vermeyecek bir yapı lazım, Kulüpler Yasası çıkmalı. Hiçbir takım bağımsız değildir, ilgili olduğu kuruluşla bağlıdır. İdari ve ekonomik yapı düzeltilmeli. Yoksa bu tür dengesizlikler ligi etkiler”. 


-Kadınların olumsuz tezahüratı..- 

“TFF’nin iyi taraflarında birisi bayanları sahaya getirdi. Erkeklerin olumsuz tezahüratlarından dolayı oldu bu da. Ancak bizim maçta olmadı ama diğer maçlarda bazen bayanların da olumsuz tezahüratların duyuyoruz. Ancak yine de kadınların sahaya gelmesi sevindirici, Ankaragücü taraftarı da geldi bugün ama bizimkiler daha fazlaydı. Onlara teşekkür ediyorum”