1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. UEFA seferberliği!
UEFA seferberliği!

UEFA seferberliği!

İşte detaylar…

A+A-

 Galatasaray'ın UEFA'dan ceza alma ihtimalinin güçlenmesinin ardından Trabzonspor'dan gergin bir bekleyiş başladı.

Başkan Muharrem Usta gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamama tehlikesini ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcıyor. UEFA'nın istediği Finansal Fair Play kriterlerini yerine getirmek için yoğun çaba harcayan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta yöneticilerle toplantı üstüne toplantı yaparak çözüm arıyor.

Başkan seçildikten sonra yaklaşık 70 milyon TL'yi bulan bir ödeme yapan yönetim kurulunun buna rağmen geçmiş dönemde biriken futbolcu icra takipleri ve borçlar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığı ifade edildi.

Özellikle oyuncu giderlerinin 80 milyon TL seviyelerine indirilmesi için yapılan görüşmelerin ise UEFA'nın istediği hale getirilmesinin çok zor gözüktüğü ifade edildi

BAŞKAN USTA VE YÖNETİM ÇÖZÜM ARAYIŞINDA

Trabzonspor Kulübü Finansal Fair Play şartlarını yerine getirememe durumunda gelecek yıl Avrupa kupalarına katılma hakkını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Bu durumu bilen Başkan Muharrem Usta'nın yöneticilerle yaptığı durum değerlendirmesinde yapılabilecek çözümleri masaya yatırdığı ortaya çıktı.

Yöneticilerin değişik görüşler aktardığı ve nasıl bir yol haritasını izleyeceklerinin tartışıldığı belirlendi. Başkan Usta'nın sorunu çözmek için sürekli görüşmeler yaptığı da gelen bilgiler arasında.