1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. "UEFA TFF'ye kararımı uygula diyecek"
"UEFA TFF'ye kararımı uygula diyecek"

"UEFA TFF'ye kararımı uygula diyecek"

TFF basın sözcüsü Mete Düren'in "Yargıtay kararı bizi bağlamıyor. Bizim için defter kapandı" açıklamasının ardından, TFF Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Beyazlı konuyla ilgili açıklama yaptı. Beyazlı 3 Temmuz sürecinin hala tartışılmasının sebebinin, TFF kur

A+A-

Beyazlı, "16. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, UEFA ve CAS aynı belgelerle 'Şike var' diyor. TFF ise kişi ve kurumları ayırıyor. Kişilere şikeye teşebbüsten ceza verip uygulamıyor. Kamuoyu bu çelişkinin ortadan kaldırılmasını istiyor" değerlendirmesini yaptı.

Federasyon Basın Sözcüsü Mete Düren'in "Yargıtay kararı bizi bağlamıyor. Bizim için defter kapandı" açıklamasına atıfta bulunan Beyazlı, "Bu sözler Sayın Düren'in kendi görüşleridir. Konu kesinlikle kapanmadı. Uluslararası boyutu hala devam ediyor.

Beyazlı sözlerini şöyle sürdürdü: "Diğer kurumların kararları karşısında TFF'nin daha fazla diretmesinin anlamı yok. Adaletin tecellisi için gereken yapılmalıdır. Ben vicdani olarak 3 Temmuz sürecinde sportif açıdan yaşananları hiçbir şekilde içime sindiremiyorum. Çünkü önüme gelen belgelere bakıyorum, 'Şike var, Trabzonspor'a haksızlık yapılıyor' diyor. Azınlıkta kalıyorum ama önemli değil, ben şehrimi (Trabzon'u) düşünüyorum"