1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. UEFA'nın kararına şüpheyle bakıyorum
UEFA'nın kararına şüpheyle bakıyorum

UEFA'nın kararına şüpheyle bakıyorum

Kazmaz, Spor Tahkim Mahkemesinin UEFA ile anlaşarak olağanüstü yargılama kararı aldığını iddia etti.

A+A-

UZLAŞMA ÖNERİSİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS), UEFA ile anlaşarak olağanüstü yargılama kararı aldığını iddia etti. Kazmaz, Fenerbahçe'nin CAS'a yaptığı müracaattan sonra UEFA'nın verdiği karara şüpheyle baktığını söyledi. Uzlaşma önerisinin UEFA'dan geldiğini belirten Kazmaz, "Yoksa Fenerbahçe'nin müracaatıyla CAS mahkemeleri yürütmeyi durdurma kararı veya tedbir kararı almamışlardır" diye konuştu.

DEPREM YARATIR

"CAS'ın vereceği olumsuz karar Türkiye'de bir deprem yaratır" diyen Kazmaz, "TFF bu kararı uygulamak zorundadır. Çünkü UEFA'nın en son Londra'da aldığı 10. ve 23. madde ile ilgili hükümleri doğrultusunda ulusal federasyonlara karşı yaptırım uygulama durumu var. TFF’nin, disiplin kurulunu tekrar toplayarak veya hukuk kurulunun bu işi yeniden gündeme getirmesi ile şike dosyasını tekrar baştan sona kadar incelenecek. Verilecek karar da UEFA'nın verdiği karara yakın olacaktır" dedi.

AZİZ YILDIRIM BİTER

CAS’ın herhangi bir karar vermediğini kaydeden Kazmaz, sözlerini şöyle noktaladı: "UEFA ile Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri kendi aralarında anlaşarak hızlandırılmış yargılama yaptılar. Hızlandırılmış yargılama benim düşünceme göre 28 Ağustos'ta bitecek. AB'ye giremedik ama Avrupa'nın bütün spor kurumları içerisine girdik. 28 Ağustos'tan sonra bu rüya biterse Aziz Yıldırım da bitecek, Türkiye'deki sporun tadı da kaçacak."