1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ÜLKEMiZE YENi BiR TEKNiK DiREKTÖR KAZANDIRDIK!
ÜLKEMiZE YENi BiR TEKNiK DiREKTÖR KAZANDIRDIK!

ÜLKEMiZE YENi BiR TEKNiK DiREKTÖR KAZANDIRDIK!

Trabzonspor genel sekreteri Köksal Güney, Teknik sorumlu Hami Mandıralı hakkında açıklamada bulundu. Güney, "Artık bir Hami gerçeği var. Ülkemize yeni bir teknik direktör kazandırdığımızı düşünüyorum " dedi.

A+A-

Spor Toto Süper Lig'de teknik sorumlu Hami Mandıralı ile yükselişe geçerek Avrupa kupalarına katılma hedefi yolunda ilerleyen Trabzonspor'un genel sekreteri Köksal Güney, "Hami hocamızın performansından gayet memnunuz. Bizim güven duygumuz, kendisinin de büyük futbol kişiliğiyle ülkemize yeni bir teknik direktör kazandırdığımızı düşünüyorum. Artık Türkiye'de bir Hami Mandıralı gerçeği var" dedi.

Güney, yaptığı açıklamada, hem futbolcu kadrosu hem de teknik heyet olarak kendi insanlarına güvendiklerini, inandıklarını belirterek, "Onlar da bizi mahcup etmediler. Ligde aldığımız sonuçlarla 4. sıraya kadar yükseldik. Kalan 4 maçımızdan da aynı sonuçlarla ayrılarak Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz" diye konuştu.

Teknik sorumlu Mandıralı'nın da performansını değerlendiren Güney, "Hami hocamızın performansından gayet memnunuz. Kendisiyle hiçbir problemimiz yok. Güvendiğimiz için teknik direktör arayışına girmedik, takımı ona teslim ettik. İlk günden beri de güvendik, her zaman güveniyoruz. Bizim güven duygumuz, kendisinin de büyük futbol kişiliğiyle ülkemize yeni bir teknik direktör kazandırdığımızı düşünüyorum. Bizim güvenimizi boşa çıkarmadı. Artık Türkiye'de bir Hami Mandıralı gerçeği var" ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon takımın başında yer alacak teknik direktör konusundaki iddialarla ilgili olarak Güney, şunları söyledi:

"Bu konuyla ilgili bir polemiğe girmek istemiyoruz. Hedefimiz, Avrupa kupalarına katılmak ve bu hedefimize kilitlendik. Tek düşündüğümüz şey de bu. Önümüzde 4 maç var. Bu maçları en iyi şekilde tamamlayarak hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Teknik direktör konusu, yönetimin ve teknik heyetin karşılıklı oturup konuşarak sezon sonunda karar vereceği bir şey. Şu anda bu konuda bir gündem olmasını istemiyoruz. Çünkü şu anda önemli olan Avrupa kupalarına katılmak. Sezon sonunda konuşacağız"