1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ülkemizin ve şehrimizin ihtiyacı var!
Ülkemizin ve şehrimizin ihtiyacı var!

Ülkemizin ve şehrimizin ihtiyacı var!

Recep Güngör yazdı...

A+A-

Referandum geldi çattı. Ülkemizin her ilinde olduğu gibi Trabzon’da da referandum çalışmaları büyük bir yoğunlukla gerçekleşti. Seçimde cumhurbaşkanlığı sistemi oylanacak; evet olursa cumhurbaşkanlığı sistemi gelecek, hayır olursa mevcut sistem devam edecek... Bütün partiler iki partiymiş gibi çalışmalarına devam ediyor. Evetçiler ve hayırcıların yaptığı her çalışma medyanın şahitliğinde gerçekleşiyor. İşim gereği bir çoğuna eşlik ettim. Ak Parti kurmaylarının il merkezi ve ilçelerdeki çalışmalarını takip etme fırsatı buldum.

 

Bunların birindeydim yine... Aktif siyasette iken ilimizi yatırım yağmuruna tutan, yatırım anlamında her tür talebe özverili ve içtenlikle cevap veren, halkıyla bütünleşmiş, gittiği her yerde büyük bir ilgi alakayla karşılanan, gösterilen teveccühe devlet adamlığı kimliğiyle, tevazusuyla, halkıyla bütünleşen son dönemlerde ilimizin yetiştirdiği ülkemizin yönetim kadrolarında temsil kabiliyetiyle bundan sonra gelecek nesle vizyon çizen misyon ve vizyon adamı... Erdoğan Bayraktar’dan bahsettiğimi anladınız.

 

Referandum seçim çalışmalarını takip ettim. Gerçekten halkın tezahüratı ve teveccühü üst düzeydi. Kararsız kitlenin karar vermesinde çok önemli etki yaptı. Toplumların  kararsızlığının aşılmasında liderlerin referansları, işaretleri ya da bu yöndeki adımları çok çok önemlidir ve belirleyicidir. Trabzon ilinde ve ilçelerinde Erdoğan Bayraktar’ı takip ederken kendinden emin ve kararlı söylemi, ikna edici üslubu, halkın nabzını tutan tatminkar açıklamaları olması seçmene verilen önemin ve değerin belirleyici göstergesiydi. Halk kendisine yapılan haksızlığın farkındaydı. Hasret gideren iki sevgilinin kavuşması gibiydi seçim çalışmaları… O seçmene seçmen ona koştu. Sohbet  havasında coşku ve tezahüratın tavan yaptığı  bu çalışmalar  Bayraktar’ın şahsında halkın bu haksızlığa ve mağduriyete tepkisi netti. Bayraktar’ın gidişinden sonra ilimize yatırım yönüyle üvey evlat muamelesi yapılması Bayraktar’ın ilimizin kalkınması için nedenli önemli ve şehrimiz için nasıl bir fırsat olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.

 

Bu duygu ve gözlemlerle referandum çalışmaları hakkında bilgisine başvurduğumuz Bayraktar’ı çok iyimser ve umutlu gördüm. Şehrimizin sorunlarını dinleme fırsatı bulduk. Yine yeniden ülkemizin vizyonist kalkınma hamlesinde öncülük yapacağı, etkin görevlerde görme arzusuyla kendisine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum.

 

Ülkemizin ve şehrimizin Erdoğan Bayraktar’a ve onun gibi sorumluluk sahibi devlet adamlarına ihtiyacı var.