1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Uluslararası okul sporları olimpiyatları koordinasyon toplantısı yapıldı
Uluslararası okul sporları olimpiyatları koordinasyon toplantısı yapıldı

Uluslararası okul sporları olimpiyatları koordinasyon toplantısı yapıldı

11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek olan Gymnasiade Olimpiyatları'na yönelik hazırlıklar sürerken, bugün Trabzon Valiliği'nde konuyla ilgili bir koordinasyon toplantısı yapıldı.

A+A-

Toplantıya Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli ve diğer ilgililer katıldı.

 

Burada bir konuşma yapan Vali Yücel Yavuz, hiçbir eksiklerinin bulunmadığını belirterek böyle bir organizasyonu yönetecek olmaktan dolayı onur duyduklarını söyledi.

 

Vali Yavuz, “Okul Sporları Federasyonu tarafından 11-18 Temmuz tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan Gymnasiade (Uluslararası Okul Sporları) Olimpiyatı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Bu konuda gerek Federasyonumuz, gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımız Trabzon ev sahipliğinde başta Büyükşehir Belediyemiz, Ortahisar Belediyemiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından bu organizasyon tam anlamıyla desteklenmektedir. Sağlığından güvenliğine, ulaştırmasından tanıtımına ve konaklamaya kadar her türlü konuda hiçbir eksiğimiz yok. Trabzon olarak daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi gösterdiğimiz başarıyı tekrar göstermeye hazırız. Bende böyle bir organizasyonu yönetecek olmaktan dolayı onur duyuyorum. Konuya hakim, hassasiyeti olan ekiple çalışmak bizi güçlendiriyor. Herhangi bir sorunumuz yok. Bu konuda geçmişte uluslar arası organizasyon yaptığımız için tecrübemiz de var. Hem ülkemiz hem de ilimiz adına çok başarılı ve güzel bir organizasyon yapacağımızı taahhüt ediyorum. Bu konuda kamuoyunda algı oluşturulması için profesyonel bir ekiple çalışılıyor. Halkımızın bilinçlendirilmesi anlamında güzel çalışmalar var. Sportif faaliyetlerin yapılacağı tesislerde, sporcularımızın konaklaması, ulaşım ve gelecek sporcuların ve teknik heyetin, yabancı misafirlerin ilimizde belli yerlerde gezdirilmesi ve ilimizin tanıtılması konusunda güzel çalışmalar var. Bütün kurumlarımızla bu organizasyona hazırız. Bunu başardığımızda Trabzon’u en güzel şekilde tanıtmış ve ev sahipliğini bir kere daha ortaya koymuş oluruz. Basınımızdan da büyük katkı bekliyoruz” dedi.

 

Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu da Trabzon’un daha önce de başarılı organizasyonlara imza attığını belirterek “Gymnasiade 2016 Trabzon organizasyonu 2014 yılında Brezilya’da düzenlenmesinin ardından bayrak ülkemize devir teslimi yapılmıştır. Bizde sonra da Fas'ın Morocco şehrine bu bayrak verilecek. Teknik kadrolarla birlikte 2 bin 500 katılımcının olmasını planlıyoruz. Hem organizasyon anlamında hem de tesis anlamında hiçbir sorunumuz yok. Zaten Trabzon’un bu konuda deneyimi tecrübesi var” dedi.

 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk de tesisler olarak hazır olduklarını belirtirken, toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam edildi.