1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Umre Kayıtları Başlıyor!
Umre Kayıtları  Başlıyor!

Umre Kayıtları Başlıyor!

Kayıtlar...

A+A-

Adana Müftüsü İsmail Canbolat, Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı umre organizasyonu kayıtlarının 2 Ocak Pazartesi günü itibariyle başlayacağını bildirdi.Adana Müftüsü İsmail Canbolat, Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 yılı umre organizasyonu kayıtlarının 2 Ocak Pazartesi günü itibariyle başlayacağını bildirdi.


Canbolat, Diyanet İşleri Başkanlığının çeyrek asrı aşkın bir zamandan beri hac ve umre hizmetlerini başarılı bir şekilde yerine getirdiğini belirterek, elde edilen deneyimlerle Türkiye'nin hac ve umre organizasyonunun ulaştığı seviyenin daha üstü bir düzeye çıkarma gayreti içerisinde olduğunu söyledi.


Diyanet İşleri Başkanlığının 2012 yılı umre organizasyonu kayıtlarının Ocak ayının ilk haftasında Adana Müftülüğü Umre bürosunda yapılacağını belirten Canbolat, çıkışların ise 11 Şubat'ta planlandığını ifade etti.


Ücretler konusunda önceki yıllarda olduğu gibi 2012 yılı umre ücretlerinin de asgari düzeyde tutulmaya özen gösterileceğini belirten Canbolat, şunları söyledi: "Umre turları ile bunlara ilişkin ücretler; Suudi Arabistan'daki şartlar ve uçak bilet fiyatları belli olduktan sonra belirlenecektir. Daha sonra kamuoyuna duyurulacaktır. 2011 yılında olduğu gibi 2012 umre mevsiminde de, vatandaşlarımızın tercihleri de dikkate alınarak, özellikleri belirtilen konaklama türlerinde umre organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır. Oteller, Mekke ve Medine'de hareme yürüme (1 km veya daha aşağısı) mesafesindedir. Normal konaklama türünde ikamet edilecek binaların mümkün olduğunca hareme yürüme mesafesi içerisinde olmasına özen gösterilecektir. Ekonomik konaklama türünde ikamet edilecek binalara Mekke'de ulaşım servislerle yapılacaktır. 2012 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız, en yakın Müftülüğe başvurarak veya Adana Müftülüğü umre bürosunun (0 322 352 64 75) nolu telefonunu arayarak bilgi alabilirler."