1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Umreden Döndüğü Gün Öldü!
Umreden Döndüğü Gün Öldü!

Umreden Döndüğü Gün Öldü!

Hakkın rahmetine kavuştu...

A+A-

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 100 yaşındaki Mehmet Kurtgöz, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonu ile gittiği umreden döndüğü gün hakkın rahmetine kavuştu.


Bir asırlık ömründe 'torununun torununu' gören ve daha önce hacca giden Kurtgöz, geçen ay sonunda tek başına umre ibadeti için kutsal topraklara gitmişti. Adana Havalimanı'nda dualarla uğurlanan Mehmet Kurtgöz, umre ibadetini tamamlayıp torunlarının yanına döndüğü gün hayatını kaybetti. Üzerinden umre elbisesini bile çıkartmadan vefat eden Kurtgöz, en büyük isteği olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in kabrinde iki rekat namazını kıldıktan sonra 'Allah’ım beni burada yanına al' diye dua etmiş.


Kurtgöz’üz umre arkadaşlarından emekli öğretmen Cabbar Balcı, umre boyunca bütün ibadetlerini tek başına kimseden yardım almadan yaptığını aktardı. Umrede Hz. Muhammed'in kabrine kimseyi almadıklarını hatırlatan Balcı, “Kendisinin en büyük isteğiydi efendimizin kabrinin başında namaz kılmak. Oradaki görevlilere 100 yaşında olduğunu, Türkiye’den efendiler efendisinin kabrinde iki rekat namaz için geldiğini söyleyince onlar da kendisini kırmayarak o mübarek insanının kabrine kendisini aldılar. İki rekat namaz kıldı. Ardından ‘Allah’ım ben yaşayacağım kadar bu dünyada kaldım. Ne olur benim canımı burada al’ deyip ağlayarak dua etti." dedi.


Kurtgöz'ü en büyük torunu 46 yaşındaki Adem Tahta, dedesinin vefatına çok üzüldüklerini belirterek, “O enerjisiyle sevecenliğiyle ve dualarıyla bizim evimizin bereketiydi. Çok istediği efendimizin kabrinde namazını kılmış geldiğinde çok mutlu idi. Eve geldik umre elbiselerini daha çıkarmamıştı, akşam hayatını kaybetti." diye konuştu.