1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. "Umuyorum ki en doğru ve en sağlıklı kararları verirler"
"Umuyorum ki en doğru ve en sağlıklı kararları verirler"

"Umuyorum ki en doğru ve en sağlıklı kararları verirler"

Hasan Yener açıklama yaptı...

A+A-

Hasan Yener, basın mensuplarının gündeme yönelik sorularını yanıtladı.


Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilmesinin ardından göreve gelen kurullara güvendiklerini belirten Yener, “Hukukçular yazılı kanunlar veya kurallar çerçevesinde karar vermek zorundalar. Özellikle bu konuda Etik Kurul’a, Disiplin ve Tahkim kurullarına sonuna kadar inanmak istiyoruz. Umuyorum ki en doğru ve en sağlıklı kararları verirler” dedi.
 
Yener, “Bizim amacımız Trabzonspor’un hak ettiklerinin, bugüne kadar emeğiyle bir yerlere gelerek hak ettiği kazanımlarının, haksız biçimde elinden alınmasını önlemek. Kurullara seçilen kişiler elbette kurullarda kulübümüzü de düşünerek görev yapacaklardır ama öncelikle kuralları uygulayacaklardır. Bizim istediğimiz de bu. Trabzonspor’a ayrıcalık yapılsın düşüncesinde değiliz. Ama hiçbir zaman Trabzonspor’un haklarının yenmesine de müsaade etmeyeceğiz” dedi.
 
Tahkim Kurulu başkanlığı görevine getirilen Av. Engin Tuzcuoğlu'nun şike dosyası hakkında geçmişteki yorumlarıyla ilgili de konuşan Hasan Yener şunları söyledi: “Tahkim Kurulu’nun hem başkanı hem üyeleri mutlak suretle kurallara göre hareket edeceklerdir. Hukukçular yazılı olan kanunlar veya kurallar çerçevesinde karar vermek zorundalar. Özellikle bu konuda Etik Kurul’a, Disiplin ve Tahkim kurullarına sonuna kadar inanmak istiyoruz. Umuyorum ki en doğru ve en sağlıklı kararları verirler.”
 
Yener, hafta sonu oynayacakları Beşiktaş maçını da değerlendirirken, “Bu sezon geçen sezonun tam tersi derbilerde galibiyetimiz ve golümüz yok. Geçen hafta aynı sonuçlarla maç kaybeden iki takımın oynayacak olması da ayrı bir enteresanlık. Bu hafta Avrupa düşüncesini kafamızdan silmiş halde sahaya çıkacağız. Sadece Türkiye’deki maçlara endeksli olarak İnönü’de 3 puan alıp biraz geç kalmış olsak da Türkiye’ye ‘merhaba’ demek istiyoruz. Zor bir maç. Beşiktaş’ın da puana ihtiyacı var. Play-Off’a kalma adına bundan sonraki maçlardaki puan kayıplarımız bizi oldukça zor durumda bırakacak. O yüzden 3 puan almak zorundayız” ifadesini kullandı.
 
Kalan haftalarda ilk 6 sıradaki takımlarla zorlu maçlara çıkacaklarını da vurgulayan Yener, şunları söyledi: “Zor bir süreç bizi bekliyor. Bu defa avantajımız var. Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi maçlarımız yok. Bu sene Avrupa’da oynadığımız maçlar sonrasındaki sonuçlar bizi tatmin etmedi. 6 puanlık maçlar oynayacağız. Bu nedenle son maçlar önemli. Artık kaybetmek istemiyoruz. Önceliğimiz bundan sonraki maçlarımızdan hedeflediğimiz puanları alıp ilk etapta Play – Off’un içinde olmak.”