1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ünal Aysal'a Trabzon'dan cevap!
Ünal Aysal'a Trabzon'dan cevap!

Ünal Aysal'a Trabzon'dan cevap!

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Trabzon'dan Ünal Aysal'a cevap verdi...

A+A-

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın Türk Telekom Arena Stadı'ndaki gelir kaybı iddialarıyla ilgili olarak, "Protokol tribünlerini düzenleme yetkisi bizimdir. Dolayısıyla biz Galatasaray'ın elinden bir şey almış değiliz. 300 tane koltuğun pazarlığının bizim üzerimizden yapılmasını yadırgadığımı ifade etmek isterim" dedi.

Trabzon'da yapılacak olan 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları için yapılan çalışmaları incelemek üzere Trabzon'a gelen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Trabzon'da yapılacak olan olimpiyatlarla alakalı olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak federasyonlar olarak hazır olduklarını belirten Akgül, "Tesislerimiz büyüt bir ölçüde bitti ve çevre düzenlemeleri yapılıyor. Trabzon'dan bizim ayrı bir beklentimiz var. Artık sportif başarı bekliyoruz. Organizasyonları mükemmel bir şekilde yapıyoruz. Bu konuda çok ciddi bir tecrübemiz var. Her türlü organizasyonu artık rahatlıkla yapabiliyoruz. Trabzon'dan beklentimiz başarı. Federasyonlarımızı da bu doğrultuda hazırladık. Erzurum kış olimpiyatlarında yeni olduğumuz için orda bir madalya beklentimiz yoktu ama Trabzon'da Avrupa'nın en güçlü ülkeleri arasında ilk 3 sırada yer alacağımızı düşünüyorum. Çok ciddi bir sportif başarı elde etmek istiyoruz. Organizasyon hazırlıkları anlamında hazırız ve Trabzon'da misafirlerimizin gelmesini bekliyoruz" diye konuştu.

"TRABZON AKYAZI 1 İLE 1.5 YIL ARASINDA BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Akyazı'nın artık yapılıp yapılmayacağı tartışmasının bitmiş olması gerektiğini belirten Akgül, "Biz bunu yapacağımızı deklere ettik. Başbakanımız yapılacağını söyledi. Bu hükümet iş başında olduğu sürece bu tesis yapılacak. Bunun ilk adamını attık zaten tesisin yapılacağı alana dolgu yapılıyor. Çalışmalar sürüyor. Dolgu çalışmaları biter bitmez stadyumun ihalesine geçeceğiz. Biz bu işe başladık ve hızlı bir şekilde en geç 1 ila 1.5 sene içersinde bu stadyumu Trabzonumuza kazandıracağız. Bu stadyum

sıradan bir stadyum olmayacak prestij stadyumu olarak düşünüyoruz. Havaalanı istikametinde olduğu için orayı ışıklandıracağız ve şehri değer katan bir stadyum olacak" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY 300 TANE KOLTUĞUN PAZARLIĞINI BİZİM ÜZERİMİZDEN YAPMASIN"

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Galatasaray başkanı Ünal Aysal'ın Türk Telekom Arena Stadı'ndaki gelir kaybı iddialarıyla ilgili olarak, "Galatasaray başkanı Ünal Aysal ne kadar kötü bir kulüp

aldıklarını anlatmak için bu tür açıklamalar yapıyor ama ucu Gençlik ve Spor Genel Müdrülüğü'ne dokunuyor. Hep söylüyorum çok meraklısı değiliz ama kanunla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne protokol tribünlerini düzenleme yetkisi verilmiş ve bizim protokol tribünleri için bütün stadyumlarda bu tür yerlerimiz vardır. Hiç bir tanesi de 250-300'den aşağıya değildir. Trabzonspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe stadyumlarında da vardır yerimiz. Ülkenin en uzak sahasına gidelim protokol tribünleri var ve buraları düzenleme yetkisi bizde. Dolayısıyla biz Galatasaray'ın elinden bir şey almış değiliz. Bunlar bizim yetkimizde olan şeyler. Galatasaray maçlarını Ali Sami Yen'de devam edebilirdi. Sayın Başbakanımızın projesidir bu. Böyle bir stadyum kazandırdık. 300 tane koltuğun pazarlığının bizim üzerimizden yapılmasını yadırgadığımı ifade etmek isterim" ifadelerini kullandı.