1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ÜNAL KARAMAN AÇIKLAMALARI!
ÜNAL KARAMAN AÇIKLAMALARI!

ÜNAL KARAMAN AÇIKLAMALARI!

"Belki de gelecekte Ünal Karaman'ın başkanlığını konuşacağız."

A+A-

Trabzonspor'un yardımcı antrenörü Ünal Karaman, bordo - mavili formaya gönül vermiş milyonlar olduğunu ve bu milyonların heyecanının Ünal Karaman isminin önünde olduğunu söyledi. Karaman, bu heyecana kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını da belirterek, "Belki de gelecekte Ünal Karaman'ın başkanlığını konuşacağız." dedi.

Antalya'da ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da sabah yapılan antrenmanın ardından, barbekü partisi düzenlendi. Yardımcı antrenör Ünal Karaman, partide basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ünal Karaman, ligde ilk yarı itibariyle yeteneklerinin altında kaldıklarını dile getirerek şunları söyledi:

"Arkadaşlarımızın yeteneği var doğrudur. Herkes kabul ediyor; ama yeteneklerini açığa çıkarmak da ayrı bir yetenektir. Bizim bunları açığa çıkarmakta sorunumuz oldu. Başka şeylerin arkasına sığınmak bizim kabul edeceğimiz insan kalitesinin sergileyeceği tavır ve davranış değil. Önce bu var olan yeteneklerini açığa çıkarmaya gayret gösterip ikinci yarıya inşallah saha sonuçları da yansıtmaya gayret göstereceğiz. Bunun getirisi mutlaka iyi olacaktır."

Önlerinde iki kupa maçı olduğunu aktaran Ünal Karaman, "İki maçı aldığımız takdirde grupta önemli bir adım atmış olacağız. Bundan sonra yarı final ve final kalıyor. Bu da Avrupa'ya gitmek için önemli bir avantaj. Ligde de kaybedilmiş hiçbir şey yok bana göre. Herkes ne kadar iddialıysa Trabzonspor da şampiyon olmak için o derece iddialıdır." diyerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bizim her mevkideki oyuncumuz, lig için yeterli. Bunu samimi olarak söylüyorum. İlk yarı performansını beğenmediğimiz arkadaşlarımız, veya geride düşündüğümüz arkadaşlarımızın performansını üst düzeye çekmek bizim için en önemli transfer olacaktır. Bu konuda ligde iddialı olacak takımlardan biriyiz. İnşallah bunu başarmaya çalışacağız. Ama dışarıdan yeteneklerine güvendiğimiz inandığımız genç arkadaşlarımız olursa da bunları da dikkate alırız."

Ünal Karaman, Trabzonspor'a geçmişte futbolcu, şimdi de teknik adam olarak hizmet ettiğinin hatırlatılması üzerine, "Burası benim camiam elbette artılarımız olduğu kadar eksilerimiz de olacaktır. Biz bu eksileri gidermek adına buralardayız. Eğer gücümüz olur yardımcı olabilirsek ne mutlu bize. Bunun kademesi futbolcu olabilir, idari boyut olabilir, teknik boyut olabilir; ama özde bizim kendimizin ne hiszsettiğimizden ziyade bu işe Trabzonspor formasıyla gönül vermiş milyonlardır. Onların heyecanı Ünal Karaman isminin çok çok daha önündedir. Dolayısıyla bu heyecana bizim kayıtsız kalma şansımız lüksümüz yok. Böyle bir pozisyonda görev aldık. Belki de gelecekte Ünal Karaman'ın başkanlığını konuşacağız." şeklinde konuştu.

Bugün için şu anki görevinde oldunu anlatan Karaman, "Yarına ne olacağını bilemiyoruz; ama şundan insanlar emin olsunlar. Biz belli bir kimliğin etrafına sığamayacak kadar geniş bir insanız. Bizi belli bir kimliğin içinde daraltmak bizim ancak ruhumuzu sıkar daraltır. Malzeme toplanacaksa onun içinde de oluruz. İdari boyutta olacaksa onun içinde de oluruz. Trabzonspor'un hizmetkarı pozisyonunda görev almış hissediyoruz kendimizi." diyerek sözlerini tamamladı.