1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. ÜNİVERSİTE'YE HAZIRLIKTA ORHAN BABA JESTİ
ÜNİVERSİTE'YE HAZIRLIKTA ORHAN BABA JESTİ

ÜNİVERSİTE'YE HAZIRLIKTA ORHAN BABA JESTİ

"BELEDİYENİN ÜCRETSİZ KURSLARI BASLADI"

A+A-


Trabzon Belediyesi tarafından düzenlenen üniversiteye ücretsiz hazırlık kursuna katılan öğrenciler eğitimlerini belediye eski binasında sürdürüyor.

       Trabzon Belediyesi, üniversiteye hazırlanan öğrencilere katkıda bulunmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği ücretsiz hazırlık kursuna katılan öğrenciler, kendilerini sundukları imkanlar dolayısıyla Trabzon Belediyesi'ne teşekkür ettiler. Trabzon Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği, Zafer Fen ve Çözüm Dershanelerinin de katkı sağladığı ücretsiz hazırlık kursu Trabzon Belediyesi eski binasında devam ediyor. 450 öğrencinin katıldığı, 24 öğretmenle 15 sınıfta, hafta içi ve hafta sonu devam eden kurslarda eğitim veren öğretmenler derslerin iyi bir ortamda geçtiğini belirterek, amaçlarının gençleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamak olduğunu dile getirdiler.

Öğrenciler ise öğretmenlerinin kendileri ile yakından ilgilendiğini belirterek, "Üniversiteyi kazanmak hepimizin ortak hayali. Tecrübeli ve bilgi birikimle öğretmenlerimiz iyi bir eğitim almamız için elinden geleni yapıyor. Sağladıkları imkânlar dolayısıyla Belediye başkanımız Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Zafer Fen ve Çözüm dershanelerine teşekkür ediyoruz" diye konuştular.
 Ömer KUM-Öğrenci


Bizim gibi üniversiteye hazırlanan arkadaşlar için maddi anlamda bizlere çok yardımcı oldu. Burada bize çok güzel imkanlar sunuldu. Öğretmenlerimiz bizlere çok büyük katkı sağlıyor. Burada eğitim gören arkadaşlarımın büyük bir çoğunluğunun üniversiteyi kazanacağına inanıyorum. Belediye başkanımızın bize verdiği hizmetlerden ne kadar iyi bir insan ve ne kadar iyi bir yönetici olduğu belli. Katkılarından dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum.


 Mehmet Sencer ÖZTÜRK-Öğrenci


Hocalarımız çok kaliteli. Birçoğu fen lisesinden gelme. imkanlarımız ve ders gördüğümüz ortam çok güzel. Böyle bir ortama birçok yerde bulamayabiliriz. Etüt programlarıyla birlikte öğretmenlerimiz bize bayağı bir emek sarf etmekteler. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.


 Sümeyye ODABAŞ-Öğrenci


Böyle bir kursa katıldığım için çok memnunum. Maddi imkanı olmayan öğrenciler için çok güzel bir uygulama oldu. Öğretmenlerimiz çok kaliteli ve bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımız kursun açılması için çok emek sarf etti. Kendisine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.


 Selma AKGÜL-Öğrenci


Öğretmenlerimiz çok güzel ders anlatıyorlar. Bazı özel dershanelerde para verip derse girmeyen arkadaşlarımız oluyor. Dersten çıkıp gidenler oluyor ama burada öyle bir şey yok. Çok anlayışlı bir öğretim var. Emeği gecen herkese teşekkür ediyoruz.


 Mustafa UZUNARSLAN- Öğretmen


24 öğretmenimiz 450 öğrencimiz ve hafta içi hafta sonu olmak üzere 15 sınıfımız var. Burada matematik, matematik 2, geometri, tarih, coğrafya, fizik, kimya, biyoloji, felsefe dersleri verilmektedir. Bize katkı veren çalışmalarımızı destekleyen her kuruma teşekkür ediyoruz. Bu binada altyapı eğitim ve öğretim için uygun. Öğrencilerimizin verilen programlar doğrultusunda çok çalışıp istedikleri üniversitelere gireceğine inanıyorum.