1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ünlü isimler uyuşturucudan gözaltında
Ünlü isimler uyuşturucudan gözaltında

Ünlü isimler uyuşturucudan gözaltında

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonlarla piyasaya uyuşturucu temin eden torbacılar ve bu kişilerle irtibatlı oldukları tespit edilen içlerinde ünlü isimlerinde bulunduğu çok sayıda isim gözaltına alındı.

A+A-

 Bunun üzerine harekete geçen ekipler, aralarında Nehir Erdoğan, Sarp Apak, İlker Aksum, Kenan İmirzalıoğlu, Ersin Korkut, Engin Günaydın, Orçun Koray Candemir,Murat Eken,Gökçe Özyol,Şahin Irmak, Mehmet Erdem'in de bulunduğu 55 kişi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Edinilen bilgiye göre, gözaltına alınan isimlerin uzun süredir takip edilen bir uyuşturucu şebekesiyle görüşmeleri tespit edildi. Bunun üzerine bu sabah eşzamanlı operasyonlar yapıldı. Operasyondalarda Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Sarp Apak, İlker Aksum, Şahin Irmak, Gökçe Özyol, Engin Altan Düzyatan gibi ünlülerin de aralarında bulunduğu 55 kişi gözaltına alındı.

"GÖZALTINDA DEĞİLİZ YA"

Emniyete getirilen Sarp Apak basın mensuplarının "niçin gözaltına alındınız" sorusu üzerine "Bilmiyorum, ben de bilgi alacağım, hiçbir bilgim yok" yanıtını verdi.

Oyuncu İlker Aksum ise, "Gözaltında değiliz; öyle bir ifade, şeye, arkadaşlara geldik. Allah Allah ne gözaltısı" yanıtını verdi.

Şüpheliler sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Burada sağlık kontrolleri tamamlanan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Zanlılar hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı, bazıları ise gülümsedi