1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Ünlü Senarist Hayatını Kaybetti!
Ünlü Senarist Hayatını Kaybetti!

Ünlü Senarist Hayatını Kaybetti!

Acı haber twitter'da...

A+A-

 Ünlü senarist ve oyuncu Meral Okay bu sabah evinde hayatını kaybetti.


Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaristi Meral Okay hayatını kaybetti. 

ACI HABER TWİTTER'DA 

Ali Sunal: Meral ablami MERAL OKAY'I kaybettik basimiz sagolsun :( 

Ayse ozyilmazel: Hayran oldugum, kiymeti tartisilmaz, muthis insan Meral Okay'in aci haberiyle agliyorum. Yeri dolamaz, kimse onun gibi olamaz. 

erol köse: Güne Meral Okay'ın ölümü ile uyanmak ! ölüm ve Meral Okay birbirine ne kadar zıt, o hayat dolu idi, kahkahası kulaklarda, nur içinde yatsın. 

MERAL OKAY KİMDİR? 

Ünlü oyuncu ve senarist Meral Okay, 20 Eylül 1959 tarihinde Ankara'da doğdu ve bugün alınan habere göre İstanbul'da evinde vefat etti. 

Beş yıl devlet memurluğu yapan Okay, bu süreçte Toprak Mahsülleri Ofisi'nin Dünya Bankası projelerinde görev de yapmıştı. Okay ayrıca 12 Eylül döneminde Türkiye İşçi Partisi üyesi ve işyeri temsilcisiydi. 

1984 yılında sinema ve tiyatro oyuncusu Yaman Okay'la evlenen Meral Okay eşini 10 yıl sonra, henüz 41 yaşındayken kanserden yaşamını yitirdi. 

Meral Okay daha sonra İstanbul'a taşınarak Günaydın gazetesinde çalışmaya başladı. Dergicilik, yayıncılık, yapımcılık, Sezen Aksu ile sahne çalışmaları yaptı, şarkı sözleri yazdı. İkinci Bahar dizisiyle ünlendi. Bir filmde yapımcılık denemesinde bulundu. Günümüzde ise "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin senaristliğini yapmaktaydı.