1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ünlüler serbest bırakıldı
Ünlüler serbest bırakıldı

Ünlüler serbest bırakıldı

Emniyet güçleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla birlikte adliyeye sevk edilen 9 ünlü isim savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldılar.

A+A-

 Narkotik operasyonu kapsamında adliyeye sevkedilen kişilerden aralarında Nehir Erdoğan, Ersin Korkut, Kenan İmirzalıoğlu, Özge Özpirinççi ve Engin Altan Düzyatan'ın da bulunduğu 9 kişi serbest kaldı... İşte detaylar...

Uyuşturucu operasyonda gözaltına alınan oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Ersin Korkut ve Özge Özpirinççi’nin de aralarında bulunduğu 9 kişi savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce düzenlenen operasyonda gözaltına alınan birçok ünlü ismin de aralarında bulunduğu 48 kişi dün sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin savcılık sorgusu yapıldı.

İstanbul Terörle Mücadele Kanunu ile görevlendirilmiş 7 savcı tarafından sorgulanan şüphelilerden oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Nehir Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Ersin Korkut ve Özge Özprinççi’nin de aralarında bulunduğu 9 kişi serbest bırakıldı.

ENGİN GÜNAYDIN, SARP APAK

Aralarında oyuncular Engin Günaydın ve Sarp Apak’ın da bulunduğu 12 kişi ise adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk edildi.

27 KİŞİ İÇİN TUTUKLAMA

Torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarının aralarında bulunduğu 27 kişi ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

“BÖYLE BİR DURUMUN İÇİNDE KALMAK BİZİ RAHATSIZ ETTİ”

Adliye çıkışında soruları cevaplayan Engin Altan Düzyatan, “Dosyada gizlilik kararı olduğu için açıklama yapamayacağız. Dosya kalabalık olduğu için iki gün sürdü. Böyle bir durumun içinde kalmak bizi rahatsız etti. Aile yapımızla, duruşumuzla böyle bir durumun içinde olmayı uygun görmezdik fakat öyle uygun görmüşler. İfademize başvurdular. İfademizi verdik serbest bırakıldık” dedi.

“BARDAN DEĞİL ANNEMİN YANINDAN ALINDIM”

Özge Özprinçci de, “Bodrum’da bardan alındığım söylenmiş. Ailemin evinde annemin yanında alındım” ifadelerini kullandı.

“İYİ BAYRAMLAR” DEDİ

Serbest kalan Ersin Korkut ise, gazetecilere “İyi bayramlar” diyerek adliyeden ayrıldı. Kenan İmirzalıoğlu da, otopark çıkışını kullanarak adliyeden ayrıldı.

CEVİZ VE FISTIK İSTEMİŞ

Öte yandan Kenan İmirzalıoğlu’nun, uyuşturucuyu 2 yıl önce yurtdışına çıktığında ve geçtiğimiz yaz gittiği Yunan Adaları’nda birer kez kullandığını söylediği öğrenildi. Savcılık sorgusunda İmirzalıoğlu’na, evin terasında esrar bulunan Eray Özbal ile yaptığı konuşmalar da soruldu. Telefon dinlemelerine takılan görüşmelerde Eray Özbal’dan ne istediği sorulan oyuncu İmirzalıoğlu’nun, “Eray Özbay, Doğu bölgesinden kayısı, ceviz ve fıstık gibi malzemeler getirmektedir. Bunları satıyordu. Telefondaki isteklerim bu yiyecekler içindi. Zaten arabamda yapılan aramalarda da içinde ceviz ve fıstık olan 2 poşet bulundu” diye ifade verdiği belirtildi.

Uyuşturucu bağımlısı olmadığını belirten İmirzalıoğlu, 1 yıl önce sigarayı bıraktığını belirtti