1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. UNUTULMAZ BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

UNUTULMAZ BİR ÇALIŞMA DÖNEMİ!

A+A-
Çok çalışmışlar… Trabzonspor başkanı sayın Şener öyle diyor. 


‘Çok çalıştık Türkiye Kupası ile Süper Kupayı kazandık 5 yılda’   diye haykırıyor. Ne güzel diyor… Özkan Sümer yönetiminin   sıradan bir takımla kazandığı Türkiye kupası ile Bursaspor’a  karşı kazanılan Süper Kupa   büyük zaferlerin göstergesiymiş de haberimiz yokmuş !


Üstelik 5 yılda elde edilen  iki kupa! 

Çok çalışmışlar ama bilmiyor ki o kupalar zaten üç dört yılda bir Trabzonspor’ un müzesine giriyor.

 Çok çalışmış harbiden menajer Mithat Halis’ten bir yılda 9, Deniz Türker’den 5 oyuncu transferi gerçekleştirip, içi boş yabancılarla  kulübü büyük ekonomik zararlara uğratırken minnetle anılacak bir gayret sarf etmişler!

 AKP iktidarının sırf oy uğruna akıttığı trilyonları Trabzonspor’un yarınlarını kurtarma adına kullanmak yerine menajerlerle heba ettiği yolda, gerçekten çok çalışmış !

Görev süresi boyunca aldığı yirminin üzerinde  yabancılardan bir tane adam gibi futbolcu elde edememiş çok çalıştığı için !

Sabıkalı Tjikuzu’yu  ‘adam etmek’ için transfer ederken de çok çalışmıştı evet
!  Bunlar çok çalışmanın ürünü olsa gerek!

 İki yıl içinde Gabriç ve Cale gibi oyunculardan 10 trilyon yırtarak büyük çaba göstermişlerdi ! 

Boşnak Ali’yi Song , Cale , Gabriç transferine göndermekle; aynı kişiyi ahlaksız bir teklifle Panteliç’in kapısına yollamakla çok çalıştı evet!

Oyuncuyu;  kalitesine göre değil, menajerinin yakınlık derecesine bakarak kıstas kabul etmekle müthiş bir azim gösterdi sayın Başkan! Yani menajere göre oyuncu aramakta eline su dökecek ikinci bir Başkan henüz bulunamadı

Selçuk, Egemen , Umut, Engin gibi iskeleti oluşturan önemli isimleri  yok pahasına göndererek Bordo mavili takımın erozyona uğraması adına büyük emek göstermişlerdi !

Sakat Wittek’i tüm uyarılara kulak tıkayarak alırken , Hayrettin Hacısalihoğlu’nu , Süleyman Atal’ı , Saner Ayar’ı ve en son Hasan Yener’ i kağıt gibi kenara atarken  de çok büyük emek sarf etmişlerdi!
 
Vefasızlığın kol gezmesi , değerlerin ayaklar altına alınması , bütünleştirme hedefiyle yola çıkarken; ayrıştıran olmayı becerme yolunda ki maharetleri unutulmaz türden olmuş sayın Başkan ve arkadaşlarının!

Yattara’yı , Gökhan Ünal’ı, Selçuk’u, Gökdeniz’i, Hüseyin Cimşir’i yani hizmet eden ya da hizmetini tamamlayıp gidenleri sürekli tukaka ettiği için inanılmaz bir enerji sarf etmişler harbiden!..  

Çok çalıştılar çoook! Bursaspor’un 10 trilyonluk bütçe ile şampiyon olmasını, yüz trilyon harcayarak gıpta ile seyretmeleri esnasında da çok çalıştılarFener’in Galatasaray’ın, Beşiktaş’ın tarihlerindeki, en kötü günlerini yaşadıkları avantajlı bir süreçte trilyonları heba etmelerine karşın bir şampiyonluk sunamayarak büyük bir   maharet gösterdiler!

 Sivasspor’un bile altında ligi bitirmekle tarihi bir başarıya, büyük çalışmalarla imza koydular!
 
‘Trabzonspor’u 61’ li oyuncularla donatacağız’
 derken takımı şehrine hepten yabancılaştırmak, Trabzonlu oyuncu takımda bırakmamakla büyük gayret gösterdiler!
 
5 yılda 500 trilyonluk transfer harcaması
ile tarihin en müsrif başkanı olma yolunda gerçekten alkışa şayan bir çaba gösterdiler!

Helal olsun sayın Başkanımıza … Gerçekten çok çalıştı!  

Samimi söylüyorum; iktidar sayesinde akan para musluklarını bu kadar hor , böylesine müsrif kullanmak ;

kendi değerlerini hiçe saymak , yabancı transferlerde yüzde 99’ luk bir iflası beraberinde taşımak çok çalışmanın en önemli göstergesi olsa gerek.

 Bunu herkes başaramaz!

 Ama başkanımız bilmeli ki eğer üç kere üçüncülük ile iki kez ikincilik elde etmek ve Türkiye kupasını kaldırmak büyük bir başarı ise bu kadar çalışmasına gerek yoktu !

Onlar Trabzonspor tarihinde çok daha küçük bütçelerle halledilmiş olan şeylerdi…

Tek dileğim Başkanımızın bu yolda yine çok çalışmaya devam etmesi!

 Allah onu Trabzonspor’un uyuyan taraftarının başından eksik etmesin!
Önceki ve Sonraki Yazılar