1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Unutulmaz sanatçı son yolculuğa uğurlanıyor
Unutulmaz sanatçı son yolculuğa uğurlanıyor

Unutulmaz sanatçı son yolculuğa uğurlanıyor

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını kaybeden Müslüm Gürses bugün son yolculuğuna sevenleri tarafından uğurlanacak. Eşi Muhterem Nur ve sevenlerini yıkan ayrılıkta ilk tören sabah 10:00’da gerçekleşti.

A+A-

 İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren sanatçı Müslüm Gürses, bugün son yolculuğuna uğurlanacak.

Gürses’in naaşı, öğle vakti Teşvikiye Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığında toprağa verilecek.

Müslüm Gürses Cemil Reşit Rey'de...

"DÜNYANIN EN İYİ İNSANINI KAYBETTİM"

Eşi Muhterem Nur, ayağa kalkamadığı için oturduğu yerden sadece birkaç cümle söyleyebildi. Nur, “Özür diliyorum sesim çıkmıyor. Dünyanın en iyi insanını kaybettiğim için çok üzgünüm. Onun gibi bir insan çıkmayacak. Başka bir şey söyleyemiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" sözleriyle acısını dile getirdi.

'PARÇAM BİLE BULUNSUN İSTEMİYORUM'

Muhterem Nur acısını VATAN'a şu sözlerle açıkladı:

'Gittim son bir kez gördüm.Her tarafı kan içersindeydi, niye öyle olmuş anlamadım.Yüzü buz gibiydi, çok kötüydü.Ne oldu, neden böyle oldu bilmiyorum.Şakalar yaparak ameliyata girdi.Şimdi ise bir bezin içinde sarılı öylece yatıyordu.Sarıldım, öptüm.Onun hakkı değildi ölmek.Ben şimdi ne yapacağım, ben de şimdi ölmeliyim.Rüyamda onun öldüğünü görünce herkes bana 'ömrü uzadı' dedi. Halbu ki rüyam gerçek çıktı. Şimdi kendimi en yüksek binanın tepesinden aşağı atmak istiyorum, parçam bile bulunsun istemiyorum. Ne olursa olsun teselli olamam artık.Kuş gibi uçtu gitti Müslüm. Belki yaşar diye düşünüyordum ama o ümidim de bitti. O cennete gitti, hiç günahı yoktu, kimseye kötülük yapmadı. Resmen bir tarafım çekildi gitti. Parçalandım, koptum.'

Müslüm Baba'nın naaşı, Cemal Reşit Rey sahnesine getirildi. Büyük ustanın sanatçı dostları ve sevenleri salonu doldurdu.

Tören öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hakkı Bulut, "Hayatı boyunca ömrünce hiç mutlu olmadı, Türk Sanat camiasının başı sağı olsun" dedi.

Törene katılan şarkıcı Mine Koşan da Gürses ile ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: "Müslüm Gürses çok özel bir ses ve özel bir kişilikti. Benim kafamda hep Usta şarkısı çalıyor nedense. Gürses halkın duygularını ve düşüncelerini dile getiren bir sanatçıydı.

Müslüm Gürses'e veda

"ÖLMEM İÇİN DUA EDİN"

Bu büyük aşkın kahramanı Müslüm Gürses artık yok.. Sakinleştiricilerle ayakta durabilen Muhterem Nur gazetecilere, “Ne olur, eğer beni seviyorsanız çabuk ölmem için dua edin. Ben Müslüm’süz yaşayamam. 30 yıl boyunca hiç ama hiç ayrılmamıştık. 4 aydır ondan ayrı, ölü gibiydim zaten. Artık yaşamamın hiçbir anlamı kalmadı. Geçen gün rüyamda beyaz kefenle onu görmüştüm, vedalaşmıştım. Kuşlar gibi elimden uçup gitti. Dün gece hiç uyuyamadım, sabah da öldüğünü söylediler” dedi.