1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Üst Üste 3 Bombalı Saldırı!
Üst Üste 3 Bombalı Saldırı!

Üst Üste 3 Bombalı Saldırı!

Polis panzeri ve adliye binasına saldırı...

A+A-

 Şırnak'ın Cizre ilçesinde askeri garnizon, polis panzeri ve adliye binasına ses bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı olmadı. 


Saat 21.00- 22.00 arasında İdil yolundaki Nur Mahallesi'nde bulunan Garnizon Komutanlığı, akaryakıt istasyonunda yakıt alan polis panzerine ve Cizre Adliye binasına kimliği belirsiz kişi yada kişilerce ses bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı yaşanmaması ise en büyük teselli oldu. 


Kaçan saldırganların yakalanması için ilçe merkezinde polis, kapsamlı bir operasyon başlattı. İlçe merkezindeki saldırılardan sonra güvenlik güçleri önlemlerini de artırdı. Saldırılar sonrası gözaltına alınanların olup olmadığı konusunda ise yetkililer henüz bir açıklama yapmadı. 


Adliye binasına ses bombalı ve molotoflu saldırının ardından, binanın 16 kiloluk bomba ile havaya uçurulmak istendiği ortaya çıktı. 


Saldırganların bina duvarı dibine teneke içinde koyduğu, tahrip gücü yüksek bombanın fitilini ateşlemesi için koyduğu yanan sigara son anda fark edilip bomba patlamadan etkisiz hale getirildi. 


Cizre'nin Kale Mahallesi'nde bulunan adliye binasının arka kısmına dün saat 21.00 sıralarında bir grup ses bombası ve molotof kokteylleriyle saldırı düzenlendi. Atılan ses bombası ve molotoflar nedeniyle camları kırılan binanın içinde yangın çıktı. Yangın büyümeden polisler tarafından söndürüldü. Bu sırada saldırganlar arasında bulunan bir kişi de duvarı atlayarak girdiği adliye bahçesindeki duvar dibine teneke içinde bomba koyup fitilini de ateşlemek için yanan sigarayı bırakıp kaçtı. POLİS FARK EDİP SİGARAYI SÖNDÜRDÜ 


Olay yerine gelen polis, yaptığı incelemede duvar dibinde üzerinde yanan sigara bulunan tenekeyi görünce hemen sigarayı söndürdü. Bomba uzmanı ekipler, bombanın 16 kilo olduğunu ve tahrip gücünü arttırmak için amonyum nitrat ve çivilerle desteklendiğini belirledi. Etkisiz hale getirilen bombanın patlaması halinde bir facia yaşanabileceği belirtildi. 


Cizre Cumhuriyet Başsavcısı Mahammed Varal, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.