1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Usta'dan Trabzon-Rize gerilimini körükleyenlere kapak!
Usta'dan Trabzon-Rize gerilimini körükleyenlere kapak!

Usta'dan Trabzon-Rize gerilimini körükleyenlere kapak!

Biz biriz ve beraberiz...

A+A-

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta Trabzonspor ile Rizespor arasında yaşanan gerilimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan Usta şu ifadelere yer verdi;

"1-Büyük takımlar hedeften uzaklaşırsa malesef maç seçmeye başlarlar. O nedenle bu maçlara (GS,BJK,Başakşehir,FB) motive olmak kolaydır.

2-Herkes bilir ki... TS hedeften BJK maçı sonrası uzaklaşmaya başladı ve Gençlerbirliği maçı dahil son 5 maçta sadece 4 puan alabildi.

3-FB maçı sonrası bazı oyuncularımıza izin verilmişti. Ancak Bursaspor, GB'yi yenemeyince... izinli oyuncularımız tekrar geri çağrıldı.

4-Direkt oynayan bazı oyuncularımız da sakat ya da cezalıydı (Onur,Olcay,Okay,Bero). Kadro derinliği olmayan takımımız iyice daralmıştı.

5-Takımda full oynayan 9 oyuncu yabancıydı. Takdir edersiniz ki yurtiçi dengeleri bizler kadar bilmeleri ve anlamaları mümkün değildir.

6-Ligi adeta tamamlamış olan takımımız için son maçımız kritik hale gelmişti. Bu durum yönetim olarak sorumluluğumuza zirve yaptırmıştı.

7-Yönetim olarak teknik kadroyla konu masaya yatırılmıştır. İşin ciddiyeti konusunda mutabakat sağlanmış ve takım kampa alınmıştır.

8-Maçın önem derecesine göre takımımıza GS,BJK,FB ve Başakşehir maçlarında uygulanan prim sistemi Bursa maçı için de uygulanmıştır.

9-Maç sonucuna göre fırsatçıların tahribatına karşı... tatil modundaki bir takımın işini ciddiye alması için tüm tedbirler alınmıştır.

10-Belki de bu durum... yıllardır kendi menfaatleri için Rize ile Trabzon'u çatıştırımak isteyenlerin oyununu bozmak için iyi bir fırsattı.

11-Ancak bu sorunun daha fazla manipüle edilmesine... Rize'nin 34 maçlık performansı ve Trabzonsporun son maçtaki performansı engel olamadı.

12-Fırsatçıların ve başka renklere aşık manipulatörlerin timsah gözyaşlarıyla yaptıkları kışkırtmalara inat... biz biriz ve beraberiz.

13-Biz... fırsatçıların; Rize ile Trabzon arasında oluşturulan fay hattını maç sonucuna göre depremle sarsabileceklerini tabi ki biliyorduk.

14-Bunu bilen bir yönetim gerekli tedbirleri almayarak, işini savsaklayarak bile bile tuzağa düşer mi. Suçlamak kolay ancak... El insaf.

15-Allah... kötü niyetli kışkırtıcıları; ağzından çıkanı kulağıyla duymayanları; kötü amaçları uğruna fesat çıkaranları ıslah eylesin.

16-Unutmayalım ki; Rize ile Trabzon kardeştir.İki şehrin arasını açan sorumsuz kişi ya da kurumlar bu güne kadar Rizespor için ne yapmıştır."
a-002.jpgb-008.jpgc-009.jpgd-002.jpg