1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ustalardan CSKA Moskova tiyoları..
Ustalardan CSKA Moskova tiyoları..

Ustalardan CSKA Moskova tiyoları..

Trabzonspor maç saatine odaklandı...

A+A-
Trabzonspor’un CSKA Moskova maçında nasıl oynayıp puan alması gerektiğini futbol kamuoyu tartışırken, Trabzonspor da maç saatini beklemeye başladı.


 
Başkan Sadri Şener “Umarım tribün dolar” diye beklentisini seslendirirken Teknik Direktör Şenol Güneş de kamptaki futbolcuları ile yoğun bir terapiye girdi.
 
Bu arada, Trabzonspor’un ustaları ile maç ile ilgili olarak şunları söyledi;
 
 
Lemi Çelik “Böylesine kritik bir maç öncesinde Trabzonspor’da çok önemli bir eksiğin olmaması Şenol hocanın en büyük avantajı olsa gerek.

Hele hele Burak Yılmaz’ın geri dönüşü hem kendisi hem de takım için büyük bir moral olacaktır.Böyle bir oyuncu kadrosu içinde Şenol hoca da en iyi 11’i sahaya sürecektir.Şurası bir gerçek ki rakip takımda hücumda etkili ve tehli oyuncular var, bunu göz önüne aldığımızda Trabzonspor’da öncelikle savunmadan başlayacak tüm oyuncular bireysel hataları en aza indirmeli.

Öyle ya da böyle Trabzonspor bu maçta golü bulur. Ama bulana kadar da oyuncusundan taraftarına kadar herkes sabırlı olmalı.Taraftar, 90 dakika takımının yanında coşkulu bir şekilde olmalı. Onların bu desteği galibiyeti getirecek önemli etkenlerden biridir. Özellikle Burak’ın geri döşü, oyun sistemini golcüsünün üzerine kuran bir takım için çok çok önemli. Bu da Trabzonspor’un bu akşam en büyük avantajlarından biri olacaktır…”

 
Kadir Özcan “Bir kere Trabzonspor için en önemli avantaj, kendi saha ve seyircisi önünde oynamasıdır.Eğer Avni Aker’de yeterli derecede taraftar desteğini arkasına alırsa Bordo-Mavililerin müsabakaya çok avantajlı başlayacağını umuyorum.

Trabzonspor’un ikinci bir avantajı ise üç maçtır formasından uzak olan Burak’ın oynaması. Burak Trabzonspor’un hücum gücünde önemli bir oyuncu. Orta alandan desteklendiği zaman Burak CSKA Moskova kalesinde pozisyon bulup rahatlıkla gol atar.

Bir de Trabzonspor’un kontrollü oynaması gerekmektedir. Çünkü rakibi CSKA Moskova sahaya kazanmak için çıkacaktır.

Trabzonspor eğer kontrollü oynayıp mücadele düzeyini üst düzeyde tutarsa CSKA Moskova karşısında istediğini rahatlıkla alır…”

 
Necmi Perekli..”Rakibin kontrataklarına karşı alan savunmasını iyi yapmalıyız. Trabzonspor saldıracak. Çünku puana ihtiyacımız var. Zorluk derecesi yüksek bir karşılaşmada ben Burak Yılmaz’ın rakip defansı yorup oyalamasından Hamit’in aradan sıyrılacağına inanıyorum. Rakibin oyunu yavaşlatma taktik tuzağına da düşmemeliyiz…”
 
Serdar Bali.. “ Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Bunun en iyi bilmesi gereken de futbolcularımız. Ben futbolcularımıza güveniyorum. 12. Adam taraftarlarımızın özellikle maçın kaderine el koyması gerekiyor. Hakem kararlarıyla uğraşmadan maça yön vermeli. Taraftarı da ateşleyecek futbolculardır. Bu nedenle durumdan vazife çıkartmalıdırlar..”