1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ustaömeroğlu'ndan uyarı: "Tanjant gibi olmasın!"
Ustaömeroğlu'ndan uyarı: "Tanjant gibi olmasın!"

Ustaömeroğlu'ndan uyarı: "Tanjant gibi olmasın!"

Mimarlar Odası Başkanı Ustaömeroğlu'ndan Kanuni Bulvarı ve Güney Çevre Yolu Uyarısı..

A+A-

Ustaömeroğlu: "Tanjant Yolu 40 yıl sonra bitirildiği için ihtiyaca cevap veremiyor. Kanuni Bulvarı ve Güney Çevre Yolu'nun ihtiyaca cevap vermesi için bir an önce bitirilmesi gerekiyor" dedi.

Geç Kalınmasın

Mimarlar Odası Trabzon Şubesi Başkanı Gürol Ustaömeroğlu, Trabzon için hayati önem taşıyan Kanuni Bulvarı ve Güney Çevre Yolu projelerinin geç bitirilmesi halinde ihtiyaca cevap vermeyeceğini söyledi. Ustaömeroğlu, Tanjant Yolu'nu örnek göstererek " Tanjant Yolu 60'lı yıllarda planlandı ama 2000'li yıllarda bitirildi. 40 yıllık bir gecikme var. Şimdi intiyaca cevap veremiyor. Etrafında yoğun yapılamaşmalar var" dedi.

Aynı Makus Talih

Ustaömeroğlu " Tanjant Yolu bitirildiğinde görevi de bitmişti. Tanjant yolu birçok yerde deve hörgücü gibi virajların olduğu ve birçok binaya göre güzergahının değiştiği bir yol oldu. Kanuni Bulvarı ve Güney Çevre Yolu da zamana göre planlanmış yollardır. Bu iki önemli yolumuzun Tanjant Yolu ile aynı makus talihi yaşamaması için bir an önce bitirilmesi gerekir. Yoksa Tanjant gibi olacaksa bir anlamı kalmayacaktır" diye konuştu.