1. YAZARLAR

  2. Halil Şanlı

  3. Uzatmaya gerek yok! Birinin daha alnından öpmek gerek!
Halil Şanlı

Halil Şanlı

Yazarın Tüm Yazıları >

Uzatmaya gerek yok! Birinin daha alnından öpmek gerek!

A+A-

Trabzonspor için  muhteşem bir galibiyet. Aç ve son derece  arzulu Trabzonspor  ortaya koyduğu performans ile  maça her  yönü ile çok çok iyi  hazırlandığını  ortaya koydu. Teknik heyet ve  futbolcular ile bir kişinin daha alnından öpmek gerekir.  

Önce konuk G. Saray için bir kaç kelime edeyim. Sarı Kırmızılı takım  çok  kötü bir görüntü içindeydi. Hiç bir tarafı elle tutulmayan konuk takım,  ununu elemiş eleğini asmış  bir görüntü verdi. Savunması  yol geçen hanından farksızdı. Adam tutuşlar,  yer paylaşımları, kademe anlayışı ve arkaya atılan toplara karşı tedbir sıfır!  Tam bir amatör takım görüntüsü içindeydiler. G. saray gibi büyük bir takımın belki de 6-7 maçta yapabileceği savunmadaki pozisyon hataları,  tek başına bu maçta  yapıldı. Sarı kırmızılı takım  her tarafı ile dökülüyordu. Oyunun  hiç bir alanında  baskı yapamadılar. Fizik  güç olarak da düşkünler yurdunu  andırır  bir görüntü içindeydi, konuk takım. Trabzonspor ise her yönü  ile mükemmeldi. Onur,  hayatının en rahat maçını yaşadı. Tek pozisyonda  dahi yere yatmadı. Savunma  dört  dörtlük bir görüntü verdi. Orta alanda  başta Onazi olmak üzere   tüm  futbolcular vasatın çok üzerine çıktı. Önde gol atmamasına rağmen çok çalışan ve daha önemlisi  çok doğru koşular yapan Rodallega   ile  kanattaki Nijeryalı Nwakaeme,  hem çok istekli hem harikaydı! Her alanda rakibini   basan, ikili mücadelelerde  hep üstün olan,  doğru koşular yapıp muhteşem bir yardımlaşma örneği sergileyen  bir takım vardı sahada. Fizik gücü, istek, arzu, kararlılık, taktik anlayış...Hepsi mükemmeldi  bu gece...Lakin G. Saray'ın inanılmaz kötü olduğu gerçeğini  sakın yadsımayın.

 Uzatmanın anlamı yok. İnanın ki  oynayan 11 ile  sonradan girenler dahil, hepsi vazifesini dört dörtlük yaptı. İşte vazifesini dört  dörtlük yapan, karakter yapısını ortaya koyan oyuncu gurubu ile bu oyuncuları mükemmel hazırlayan Karaman  hoca ve yardımcılarının alınlarından öpüyorum. Bir kişinin daha alnından öpüyorum.  O da  başkan Ahmet Ağaoğlu! Çünkü  başkan, başkanlıktan çok tahsildarlık yapıyor! Günü gününe borçları ödemek, oyuncuları mağdur etmemek, yalancı başkan konumuna düşmeyerek koltuğun hakkını vermek için  ,  tüm  vaktini siyaset kapılarında geçiriyor. Futbolda en önemli iş,  futbolculara zamanında ödeme yapmak gerçeği ise, ki  öyle; o zaman bu galibiyeti  gecesini gündüzüne katan Ahmet başkana hediye etmek gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar