1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Uzungöl´de Dünya Pİ Günü Etkinliği
Uzungöl´de Dünya Pİ Günü Etkinliği

Uzungöl´de Dünya Pİ Günü Etkinliği

Dünya Pİ Günü Uzungöl Ortaokulunda Düzenlenen...

A+A-

Dünya Pİ Günü Uzungöl Ortaokulunda Düzenlenen Çeşitli Etkinlikler İle Öğrencilere Kavratıldı.

14 Mart Dünya Pİ Sayısı Günü Uzungöl Ortaokulunda düzenlenen çeşitli etkinlikler ile öğrencilere kavratıldı. Matematik Öğretmeni Erinç PEHLİVAN tarafından Ortaokul Öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen etkinliklerde öğretmen tarafından hazırlanan çeşitli grafik ve afişler öğrenciler tarafından sınıf panolarına ve okulun belli bölümlerine asıldı.

Daha sonra Pİ sayısın ın kavratılması ile ilgili olarak sınıflarda öğrenciler ile birlikte çeşitli oyunlar oynatıldı ve bu şekilde Pİ sayısı ders olmaktan  çıkarılıp oyunlaştırılarak öğrencilere kavratılmış oldu. Bu etkinliğin ardından ise Pİ sayısı ile ilgili hazırlanan film öğrencilere gösterildi.

MİNİ BİR YORUM:Matematik dersi birçoğumuz için okul hayatı boyunca hep sıkıcı bir ders oluvermiştir nedense.Pİ'lerle kareköklerle limit,türev ve integral ile uğraşmak bizler için hep sıkıcı olkmuştur.Oysa dün sınıfta gözüme ilişen bir olayı siz Sevgili Çaykara Gündem Dostlarımız ile paylaşmak istiyorum. Dün sınıfta öğrencilerimiz öylesine keyifliydiler ki. Pİ Sayısını öğrenebilmek için adeta can atıyordu öğrencilerimiz. Demek ki Öğretmen öğreteceği konuyu Erinç Öğretmenimizin yaptığı gibi oyunlaştırarak ve de çocuğumuzun seviyesine inerek verebiliyorsa en zor en karmaşık konu bile keyifli bir şekilde öğrenilebiliyor. Bu anlamda bizler de Matematik Öğretmenimiz Erinç PEHLİVAN'a Uzungöl Ortaokulu  adına teşekkür etmeyibir borç biliyoruz.


/resimler/2016-3/15/1137388006550.jpg

/resimler/2016-3/15/1138041444614.jpg

/resimler/2016-3/15/1138215976760.jpg