1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Uzungöl´ün Etrafı Işıl Işıl Olacak!
Uzungöl´ün Etrafı Işıl Işıl Olacak!

Uzungöl´ün Etrafı Işıl Işıl Olacak!

Karadeniz Ve de Ülkemiz Turizminin en önemli Merkezlerinden biri olan...

A+A-

Karadeniz Ve de Ülkemiz Turizminin en önemli Merkezlerinden biri olan Uzungöl'de senelerdir kanayann bir yara konumunda olan gölün etrafının aydınlatılması için çok önemli bir adım atıldı.Karadeniz Teknik Üniversitesinden gelen bir heyet tarafından gölün etrafının aydınlatılmasına ilişkin ön fizibilite çalışmalarına başlandı.

 

3 Mart 2016 Pazar Günü Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılımları ile Uzungöl'de gerçekleştirilen Turizm değerlendirme toplantısında Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok tarafından Uzungöl'ün Sorunları konuşulurken gölün aydınlatılması konusu gündeme gelmişti.Bunun üzerine Bakan Süleyman Soylu Uzungöl'ün gündüzü kadar gecesinin de cazibe merkezi olması gerektiğini ifade etmişlerdi.İstanbul Boğazının aydınlatıldığı biçimde aynı şekilde Uzungöl'de de gölün etrafının aydınlatılması gerektiğini ve de bu şekilde Uzungöl'ün gündüzü kadar bundan sonra gecesi ile de cazibe merkezi olması gerektiğini ifade etmişti..

 

Bakan Süleyman Soylu Uzungöl'den ayrıldıktan 3 gün sonra ise gölün etrafının aydınlatılması için ilk adım atıldı.Karadeniz Teknik Üniversitesinden gelen bir ekip gölün etrafının aydınlatılması konusunda bir fizibilite çalışması yaptı.Çalışmaya Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit İnan,Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan,Uzungöl Birlik A.Ş.Başkan Yard. Murat Akyüz, Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz ve Çaykara Belediyesi Fen İşleri Mühendisi İsmail İnci katıldı.

/resimler/2016-4/7/1915139521341.jpg

Uzungöl Birlik A.Ş. başkan Yardımcısı Murat Akyüz ile Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz yaptıkları değerlendirmede şimdiye kadar Uzungöl ile ilgili her projede yer aldıklarını ve bundan sonra da yer almaya devam edeceklerini ifade ettiler.

 

Uzungöl Muhtarı Mustafa Tahan ise Uzungöl'ün alt yapı sorunların ı kademeli olarak çözmeye çalışktıklarını gölün çevresinin aydınlatılmasının da bu projelerden biri olduğuınu anımsattı.Aydınlatma konusunun çözülmesinin Uzungöl adına çok önemlki bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Muhtar Tahan bu bgün bu projenin ilk adımını atmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hamit İnan ise kademeli olarak Uzungöl'ün tüm sorunlarını çözebilmek için hummalı bir çalışma içerisinde bulunduklarını ifade etti.Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun Uzungöl'e verdiği önemden söz eden Hamit İnan Sayın Bakanımızın bizlere vermiş olduğu destek ile Uzungöl ile ilgili tüm sorunları el birliği içerisinde hep birlikte çözeceğiz dedi.

 

Gölün etrafının aydınlatılmasının bu projelerden biri olduğunu ifade eden Hamit İnan Bakan Süleyman Soylu'nun uygulamaya koyduğu her projeyi titizlikle ve de bizzat kendisinin takip ettiğini,Üniversite ile birlikte hazırlayacakları Fizibilite Raporunu Sayın Bakanımıza takdim ederek Gölün Aydınlatma sürecini başlatacaklarını ifade etti.