1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vadide ramazan neşesi!
Vadide ramazan neşesi!

Vadide ramazan neşesi!

Yine doldu taştı...

A+A-

Zağnos Dolup Taştı

Trabzon Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 3. yapılan Ramazan Şenlikleri'nin açılışı dün akşam Zağnos Vadisi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile 20 bini aşkın kişi iştirak etti.

       Ramazan etkinliklerinin açılışı, Trabzon Belediyesi Kanuni Mehteran Takımı konseri ile başladı. Havai fişek gösterileri ve konuşmaların ardından gece Uğur Işılak konseri ile son buldu.

       Zağnos Vadisi'nde bir ay sürecek olan şenliklerin açılışında konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Ramazan ayının tüm Trabzon'a, ülkeye İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek, "Bu güzel güzide topluluğunuz bize gösteriyor ki Trabzon'da Ramazan barış demektir. Trabzon'da Ramazan kardeşlik demektir. Trabzon'da Ramazan huzur demektir. Trabzon'da Ramazan ekmeğimizi paylaşmak demektir" dedi.

       Başkan Gümrükçüoğlu Ramazan'ın ruhunu anlayan toplumların her zaman başarıya ulaştıklarını ifade ederek; "Mübarek Ramazan ayı paylaşmanın hoşgörünün barışın kardeşliğin ayıdır. Bu güzel mesajı İslam'ın bilinciyle birlikte barışın kardeşliğin hoşgörünün Trabzon halkının mesajı olarak ifade edersek o zaman inanıyoruz ki insan nesline büyük katkıda bulunmuş oluruz. Trabzon'un ortak değeri her zaman sizlerle beraber ifade ettiğimiz gibi insan sevgisi ve uygarlıktır. Bu güzel etkinliklerimizin kültürümüzün, ahlakımızın manevi değerlerimizin saygının hoşgörünün yaşanacağı Ramazan etkinliklerimizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu organizasyonu 1 ay boyunca düzenleyecek olan Yeditepe Organizasyona teşekkür ediyorum. Bu sizlerin bizi görevlendirdikten sonra yaptığımız 3. etkinlik, inanıyorum ki ilerleyen yıllarda da devam edecektir. Ramazanın nasıl bir ay olduğunu hatırlayarak bu kültürel ve sosyal etkinliklerin iyi bir temel oluşturmasının sağlayalım" ifadelerine yer verdi.

       Daha sonra sahneye gelen Uğur Işılak Trabzonlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Trabzon'un kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Uğur Işılak; "Ben Ankara'nın Şereflikoçhisar'danım. Oralı olmaktan gurur duyuyorum. Ama bana kendi memleketin dışında 2 memleket seç deseler. Ben Trabzon ve Erzurum'u seçerim. Hayatımda çok Trabzonlu dostlarım oldu. Onları çok sevdim ve onların da beni sevdiğini biliyorum. Bu ülke için Trabzon insanının çok önemli bir yeri olduğunu görüyorum" dedi.

       Uğur Işılak'ın bu sözleri izleyenlerden büyük alkış alırken gecenin sonunda Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Uğur Işılak'a plaket sundu.