1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali anne minikleri ile
Vali anne minikleri ile

Vali anne minikleri ile

Çocuk yuvası şenlendi..

A+A-

 Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık, Fatih Çocuk Yuvası’nda düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İftar yemeğine Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık’ın yanı sıra Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selim Çelenk, yuva çalışanları ve yuvada yaşayan çocuklar katıldı.

Bayan Kızılcık ve Vali Yardımcısı Halal iftar yemeği öncesi yuvada kalan çocuklarla sohbet ederek, düşüncelerini aldı.

           Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile  bir arada olmaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Yardımcısı Halal, “Devlet olarak kimsesiz çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve yardıma muhtaç bütün vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

           Toplumda dayanışmayı sağlayarak sosyal hayatın en uyumlu şekilde yaşanması için çalıştıklarını ifade eden Bayan Kızılcık ise, Türkiye'nin umudu ve geleceği olan çocukları, aile şefkatiyle, moral ve motivasyonla geleceğe hazırlamak için çalıştıklarını söyledi.

          Bayan Kızılcık açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:  “Çocuklarımızın bu tür sosyal ortamları görerek toplumla entegre olmaları çok önemli. Çocuklarımızın bu sıcaklığı hissetmeleri için aile ortamını yaşatmaya çalışıyoruz. Bu çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları el birliğiyle hayata hazırlamalıyız.”